Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rozkol uvnitř ODS pokračuje. Stranu opustil další člen

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Poslankyně ODS Zuzana Majerová Zahradníková, která dnes nehlasovala pro odvolání Václava Klause mladšího z čela školského výboru, vystoupí z poslaneckého klubu občanských demokratů. Poslankyně to řekla večer v televizi Nova. Předseda ODS Petr Fiala ani předseda klubu Zbyněk Stanjura rozhodnutí Majerové Zahradníkové zatím nekomentovali. Místopředseda poslanců ODS Marek Benda řekl ČTK, že o rozhodnutí poslankyně informován nebyl.

"Je pro mě velice těžké koexistovat s kolegy v klubu, kteří nechápou mé rozhodnutí," řekla poslankyně. Stranické barvy měnit nehodlá.

Majerová Zahradníková v dnešní debatě před hlasováním o Klausovi oznámila, že pro jeho odvolání hlasovat nemůže, protože vždy byla zastáncem odbornosti. Klub jinak rozhodoval jednotně, Sněmovna na návrh ODS Klause ml. ze školského výboru odvolala.

O tom, že by nehlasovala pro Klausovo odvolání, přemýšlela už od chvíle, kdy ho ODS vyloučila ze strany, uvedla Majerová Zahradníková. "Měla jsem na to měsíc a rozhodně to není nějaký emocionální záchvěv," řekla. Do Poslanecké sněmovny šla jako bývalá učitelka prosazovat kvalitní školství, rodinu, práva jednotlivce a svobodu, uvedla. "V poslední době cítím totální deziluzi z toho, že jedna z proklamací, kterou ODS vždy říkala, že školství je její priorita, tak dělá vše pro to a ukazuje to na svém jednání, že je ochotna školství vyměnit za cokoliv," prohlásila.

Vedení ODS vyloučilo Klause ml. ze strany v polovině března, protože podle její výkonné rady "svým jednáním a vystupováním dlouhodobě poškozoval dobré jméno ODS". Předsednictví školského výboru připadlo občanským demokratům na základě povolebních dohod ve Sněmovně.

ODS před časem neprosadila výměnu Klause mladšího v čele výboru za stranického místopředsedu Martina Baxu. Proto dnes navrhli Klausovo odvolání z výboru, Sněmovna místo něho zvolila nového nominanta občanských demokratů Karla Krejzu.

Témata:  ODS Václav Klaus ml.

Související

Aktuálně se děje

2. srpna 2025 19:12

Eva Toulová opět budí vášně. Překvapila svým outfitem na Prague Pride

Eva Toulová, režisérka známá svými kontroverzními módními volbami, se na letošním Prague Pride rozhodla znovu šokovat. Její outfit, který byl prakticky nahý, opět přitahoval pozornost médií.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy