reklama

"Zajímavé virtuální vymizení z veřejného prostoru. Viděl někdo v poslední době pana Faltýnka? A Babiš je sám voják v poli, pokud pomineme typické předvolební billboardy; ale i ty tentokrát působí dost "funebrácky". K čemu má to "hnutí", když nikoho z něj nepotřebuje do vlády?" napsala na Twitteru profesorka politologie Vladimíra Dovřáková.

Naražela na překvapivé zjištění, že Jaroslav Faltýnek nijak neusiluje o mediální pozornost. Přitom se blíží důležité volby do Evropského parlamentu. Že by druhý nejdůležitější člen ANO vrhal na politické uskupení špatné světlo?

Podle politoložky se s blížícími volbami neprezentují ani další jména hnutí ANO, kromě jeho předsedy Babiše. Dvořáková tak podezřívá ostatní členy vládního hnutí ANO, že jsou ve straně jen do počtu.

Vypovídalo by o tom i vyjádření bývalého ministra dopravy za ANO Antonína Prachaře, který krátce zastával post před Danem Ťokem. Minulý týden popsal, že jeho pokus vykonávat vládní post samostatně a bez pomoci Faltýnka byl v ANO nepřípustný. Padáka mu tehdy doručil sám Faltýnek.

"Tehdy ve 21 hodin večer za mnou přišel Faltýnek s tím, že se mnou chce řešit ministra. Já říkám, kterého, a on na to: Tebe! Ráno rezignuješ, jinak budeš odvolán, vyber si. A tak to skončilo," popsal svůj konec po několika letech médiím ex-ministr Prachař.

Nabízí se otázka, jestli další skandální odhalení nevedlo k upozadění Jaroslava Faltýnka před pozornosti médií, čehož si všimla i politoložka Dvořáková.

reklama