Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Útok na Hodonínsku: Muž zastřelil místostarostu, pak spáchal sebevraždu

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Kvůli střelbě v Dražůvkách na Hodonínsku dnes zemřeli dva lidé. ČTK to potvrdili záchranáři. Jedním je muž, který dnes ráno střílel na druhého a pak se zabarikádoval v domě, druhým je místostarosta obce.

Mluvčí policie Pavel Šváb uvedl, že muž vystřelil, když za ním přišla policie, aby řešila standardní záležitost. Při tom muž vystřelil na jiného člověka, který zraněním podlehl.

Pak se v domě zabarikádoval, nepomohl ani vyjednavač. Policie násilně vnikla dovnitř a našla muže mrtvého. "Zásah byl ukončený, podezřelý byl nalezen v objektu bez známek života," řekl Šváb.

"Resuscitovali jsme muže se střelným poraněním, přes veškerou naši snahu se nepodařilo obnovit jeho životní funkce. Na místě byl ještě jeden muž, u toho jsme pouze konstatovali smrt, která nastala v důsledku zranění neslučitelných se životem," řekla ČTK mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

Podle informací z místa se místostarosta ráno zúčastnil jako svědek policejní akce. Policisté zřejmě na místo přijeli kvůli podanému trestnímu oznámení, muž ale na místostarostu vystřelil.

Útočníkův soused, který trestní oznámení podal, řekl televizi Prima, že mu dotyčný vyhrožoval. Ve sporu údajně šlo o vodu ve studni.

Témata:  střelba Hodonín Jihomoravský kraj

Aktuálně se děje

8. srpna 2026 19:06

Slzy nechyběly. Agáta Hanychová si připomněla zásadní životní moment

Uplynulo v pondělí již patnáct let od okamžiku, který změnil Agátě Hanychové život. Tehdy ji všichni znali jako rebelku ze stránek bulvárních médií. Jenže v létě 2011 se začal psát docela jiný životní příběh. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy