reklama

Ondráček byl v Doněcku přijat s oficiálními poctami, podle záběrů zveřejněných na twitteru přijali oficiálně představitelé mezinárodně neuznávané Doněcké lidové republiky, zahráli mu českou hymnu.

Od komunistovy cesty se distancovaly ministerstvo zahraničí i sněmovní zahraniční výbor. Sněmovna ale nakonec o jeden hlas rozhodla, že se touto cestou zabývat nebude. Kdo jak hlasoval, se můžete podívat zde

„Hlasování o odsouzení cesty Ondráčka (chyběl jeden hlas). Zdrželi se mj. sám předseda @CSSD Hamáček, pokroková Evropanka @katavalachova, VKjr a Majerová Zahradníková. Překvapivě pro hlasoval Tomio a s ním skoro celé SPD, ba i tři lidi z ANO,“ shrnul výsledek hlasování ve Sněmovně analytik Zrno.

Jeho slov se chytil i někdejší premiér Mirek Topolánek. Ten si rýpnul především do poslance vyloučeného z ODS. „Ještě někdo pochybuje o skutečných preferencích mladého Klause? Podle skutků poznáte je. Národovecké kecy to nezachrání,“ varuje.

Ozvala se i poslankyně Zuzana Zahradníková Majerová. „Hlasování nebylo o odsouzení cesty, ale o tom, aby se PS zabývala soukromou cestou Ondráčka. Hlasování “pro návrh” se cestou zabývat nemusí znamenat, že by ji dotyční hlasující odsoudili, stejně jako někdo, kdo ji osobně odsuzuje, mohl preferovat projednávání něčeho důležitějšího,“ usadila Topolánka politička, která nedávno odešla z ODS a momentálně se angažuje v nová straně Klause mladšího.

reklama