Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Eurojackpotu vyhrál sázející z České republiky 1,4 miliardy

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Sazka

V evropské loterii Eurojackpot dnes vyhrál sázející z České republiky 1,412 miliardy korun. Je to druhá nejvyšší výhra v historii země.

ČTK o tom informoval mluvčí Sazky Václav Friedmann. Rekordní výhra v Česku padla v květnu 2015, sázející z Pardubického kraje tehdy vyhrál 2,466 miliardy korun.

K zisku hlavní výhry musel sázející trefit sedm čísel. Pět z nich vybírá z padesáti a zbylá dvě z deseti. Pravděpodobnost zisku prvního pořadí tak je jedna ku 95 milionům. Sázející z Česka bere dnešní výhru s čísly 8, 23, 40, 41, 42 a dvojicí doplňkových čísel 2 a 10.

Eurojackpot je nadnárodní loterie, do které je zapojeno 18 států Evropy. ČR se ji účastní od října roku 2014. Losuje se jednou týdně, a to každý pátek od 20:00 do 23:00 v Helsinkách. Cena sloupečku je 60 korun - celkem jich je na tiketu šest.

Témata:  loterie Eurojackpot Sazka

Související

Aktuálně se děje

13. listopadu 2025 21:20

Paul McCartney fanouškům vyrazil dech. Na příští rok ohlásil velkou novinu

Bývalý člen legendárních Beatles, Sir Paul McCartney, potvrdil, že ani v 83 letech nezahálí a chystá vydání nového alba, které by mělo vyjít v roce 2026. Pro svou novou desku má ikonický hudebník připraveny desítky skladeb.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy