Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Co bude se Šlachtou? Sobotka ho chce ve složkách státu

Robert Šlachta.
Robert Šlachta.
Foto: Michal Kalášek, EuroZprávy.cz

Praha - V dnešních Otázkách Václava Moravce se řešilo další možné působení Roberta Šlachty, který kvůli policejní reformě nedávno oznámil rezignaci na post šéfa ÚOOZ. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) by ho rád opět viděl ve státních službách.

Ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Šlachta rezignoval 10. června na protest proti změnám v policejních strukturách, odejít by měl k 30. červnu. Reforma policie, jejíž součástí je převedení ÚOOZ a protikorupčního útvaru pod jedno vedení, vyvolala roztržku ve vládní koalici.

"Já pokládám za rozumnější, pokud lidé, kteří mají z povahy svého povolání poměrně velké množství informací, tak aby, pokud možno, zůstali působit ve složkách státu. Ale ne vždy se to povede a samozřejmě je vždycky důležitá vůle obou stran," uvedl dnes Sobotka.

Na otázku, zda se chce se Šlachtou setkat, zopakoval, že organizační změny v policii by se neměly politizovat a nechystá se plést do práce policejního prezidenta.

Témata:  Robert Šlachta Bohuslav Sobotka

Související

Aktuálně se děje

9. listopadu 2025 12:34

Karel Šíp a jednání o pokračování Všechnopárty. Jednu věc bere v potaz

Karel Šíp je věkově už důchodcem, ale na České televizi se s ním dosud vždy počítalo. Smlouvu s populárním moderátorem je nicméně nutné opakovaně prodlužovat. Stane se tak i pro první polovinu příštího roku? 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Karel Havlíček v Poslanecké sněmovně

Ukrajinské vlajky mohou zmizet z dalších budov, naznačil Havlíček

Nový předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) v týdnu jako jeden z prvních kroků ve funkci sundal ukrajinskou vlajku ze sněmovní budovy. Stal se terčem kritiky některých občanů i vybraných politiků. Babišův nejbližší spolupracovník Karel Havlíček (ANO) nicméně naznačil, že by ukrajinské vlajky mohly zmizet i z budov dalších státních institucí.