Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Do soutěže o post šéfa nové policejní centrály se přihlásil pouze jeden člověk

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Praha - Podle informací Respektu se do soutěže o post šéfa nové Národní centrály proti organizovanému zločinu přihlásil pouze Michal Mazánek, který je nyní ředitelem celostátní kriminální policie.

Centrála vznikne 1. srpna po kontroverzní reorganizaci policie. Policejní prezidium vyhlásilo na výběr šéfa nové centrály nabídkové řízení za podmínek, které splňovalo asi 70 policistů.

Podle Respektu je velmi pravděpodobné, že komise Mazánka vybere a že náměstek policejního prezidenta Zdeněk Laube podepíše jeho jmenování. Týdeník na webu také uvádí, že o Mazánkovi se v médiích spekulovalo už před měsícem jako o muži, kterého si policejní prezident Tomáš Tuhý a jeho náměstek Laube vybrali za konečného tvůrce slučování dvou klíčových policejních jednotek.

Reorganizace policie zapříčinila ostrý spor mezi ČSSD a ANO. Plánem na přeměnu se bude od pátku zabývat sněmovní vyšetřovací komise, výsledky by měla mít do konce října. Ve čtvrtek skončí u policie dosavadní ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta.

Témata:  Policie ČR

Související

Aktuálně se děje

21. srpna 2025 19:58

Jím víc než dřív, pochlubila se Adele. Jak tedy zhubla 45 kilo?

Britská zpěvačka Adele zažila v posledních letech výraznou osobní i fyzickou proměnu, kterou veřejnost poprvé zaznamenala v roce 2020, když na Instagramu zveřejnila fotografii ke svým 32. narozeninám. Její štíhlá postava tehdy vyvolala obrovský ohlas. Sama zpěvačka ale opakovaně zdůrazňuje, že pro ni nikdy nešlo o samotné hubnutí, ale o psychickou pohodu a zdraví.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy