Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Za Úsvit bude do Senátu kandidovat šéfka ERÚ Vitásková

Volební sjezd hnutí Úsvit - Národní demokracie (Praha, 8.8.2015)
Volební sjezd hnutí Úsvit - Národní demokracie (Praha, 8.8.2015)
Foto: Michal Kalášek, EuroZprávy.cz

Praha - Předsedkyně ERÚ Vitásková bude kandidovat za Úsvit do Senátu. V horní komoře chce naplno promluvit o solárním tunelu.

Šéfka ERÚ Alena Vitásková dnes oznámila svoji kandidaturu do Senátu jako nezávislý kandidát za stranu Úsvit-Národní koalice. Kandidovat do podzimních voleb bude ve svém volebním obvodu Ostrava - město, kde prožila velkou část svého života.

"Vitásková nepatří do kriminálu, ale do senátu. Vláda se solárními barony likviduje Šlachtu i Vitáskovou, aby chránila miliardy pro solárníky a toto Úsvit nebude podporovat. Cena elektřiny by mohla být o 20 % levnější, každý z nás občanů dáváme 4500 Kč solárním baronům a jiným příživníkům na dotacích na takzvaných obnovitelných zdrojů energie. Je mi ctí, že za nás bude kandidovat," řekl na tiskové konferenci předseda strany Miroslav Lidinský.

"Jsem přesvědčena, že ZLU se nesmí ustupovat, ZLU se musíme postavit, se ZLEM se musí bojovat. Má snaha o nápravu tunelu veřejných financí byla vedením státu ignorována, stejně jako zjištění a zveřejnění majitelů některých solárních elektráren, či příjmy politiků z tohoto byznysu sahající až do pokladen politických stran. Jako úředník jsem vyčerpala všechny prostředky, jak tuto ekonomicko-energetickou, politickou mafii zastavit, uvedla předsedkyně ERÚ Alena Vitásková.

Předsedkyně Vitásková se jednoznačné vyjádřila i k otázce imunity: "V senátu mě nezajímá imunita, vím, že senátoři energetické lobby by mě stejně vydali, ale zajímá mě beztrestnost projevu na plénu senátu, kde může zaznít i to v čem mám mlčenlivost a co by občané ČR měli vědět."

Témata:  Alena Vitásková Úsvit - Národní koalice Senát Parlamentu České republiky

Související

Aktuálně se děje

6. června 2026 16:21

Opustil těhotnou? Leoš Mareš po náloži kritiky musel vysvětlovat, jak to bylo

Televizní dokument mapující život moderátora Leoše Mareše u příležitosti jeho padesátin vzbudil mezi televizními diváky velký ohlas. Kromě kladných hodnocení se však objevila i řada nejasností a spekulací. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Filip Turek (Motoristé)

Pavel ve světě pomlouvá českou vládu, vztekal se v televizi Turek. Jde jen o vaše ego, vmetl mu Hřib

Mezi ústavními činiteli se rozhořel ostrý spor o to, kdo má Českou republiku reprezentovat na vrcholných setkáních mezinárodních organizací. Tato politická bitva, která se vede již delší dobu, se týká zejména nadcházejícího a hojně diskutovaného summitu NATO. Kvůli chybějící koordinaci a neshodám mezi vládním kabinetem a Pražským hradem se prezident Petr Pavel výjimečně zúčastní pondělního zasedání vlády.