Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Česko po útoku v Mnichově v ohrožení není, tvrdí Chovanec, ale...

Milan Chovanec /ČSSD/, ministr vnitra
Milan Chovanec /ČSSD/, ministr vnitra
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha - Česko zatím nemá informace, že by po útoku v Mnichově hrozilo zemi konkrétní nebezpečí. Uvedl to ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Přesto se ve 13:00 se sejde zpravodajská skupina.

Zpravodajská skupina se při podobných událostech setkává pravidelně. "Čekáme na aktuální informace německých bezpečnostních složek," uvedl Chovanec.

Poslední známé jednání zpravodajské skupiny bylo před týdnem po teroristickém útoku ve francouzském Nice. Tehdy ponechala v platnosti první stupeň ohrožení před terorismem, tedy bdělost, která v Česku platí.

Rozhodl však, že policisté posílí hlídky a budou nadále víc hlídat některé objekty, jako jsou letiště, nádraží či dějiště sportovních a kulturních akcí, kde by se mohlo sejít víc lidí. Posílené policejní hlídky jsou v ulicích i nyní.

Stupeň jedna v Česku platí od 22. března, kdy ho schválila vláda v reakci na teroristické útoky na bruselském letišti a v tamním metru. V ulicích bylo na dva měsíce nasazeno několik set vojáků, kteří hlídkovali společně s policisty. Společné hlídky skončily v květnu.

Témata:  Milan Chovanec

Související

Aktuálně se děje

2. prosince 2025 13:54

Slovensko se modlí za zraněného hokejistu. Kukumberg měl vážnou nehodu

Slovenským hokejem v úterý otřásla špatná zpráva. Dvacetiletý mládežnický reprezentant Roman Kukumberg mladší měl vážnou dopravní nehodu, po které leží v nemocnici v umělém spánku. K události už se vyjádřila i policie. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy