Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Náraz do uvolněné trubky zastavil na několik hodin část linky metra A

Pražské metro
Pražské metro
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Kvůli nehodě kontrolní soupravy byl dnes ráno téměř pět hodin přerušený provoz na lince metra A mezi stanicemi Želivského a Náměstí Míru. Vlak metra narazil na Floře do uvolněné vodovodní trubky, uvedla mluvčí pražského dopravního podniku Aneta Řehková. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

Provoz na části linky A byl obousměrně přerušený zhruba od 04:40 do 09:25. Ve stanici Flora, kde se nyní opravuje traťový vodovod, narazila souprava do uvolněné trubky. Příčiny nehody se vyšetřují, řekla Řehková ČTK.

Vlak byl bez cestujících. Šlo o takzvanou kontrolní soupravu, která projíždí trasu před zahájením provozu a zjišťuje, zda je po nočních pracích vše v pořádku.

Záchranáři u nehody nezasahovali, uvedla mluvčí pražské zdravotnické záchranné služby Jana Poštová.

Po dobu odstraňování následků nehody museli cestující mezi stanicemi Želivského a Náměstí Míru jezdit autobusy či tramvajemi. Ve zbylých dvou úsecích linky A jezdilo metro normálně.

Témata:  metro

Související

Aktuálně se děje

4:00

Bouřlivé počasí v Česku. Platí další výstraha, ani pondělí nebude klidné

Udeřily během obou dnů uplynulého víkendu a hrozí i dnes. Pondělní bouřky mohou být i velmi silné, upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve výstraze na sociální síti X. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Akce komunistů na Klárově

Komentář

Selhání českého právního státu: Komunisté dál mohou slavit úspěchy, oběti diktatury zůstávají zapomenuty

Velká novela trestního zákoníku má postihovat propagaci hnutí, jejichž cílem je potlačovat základní práva a svobody občanů, přičemž nově zahrnuje i komunistická hnutí. Přesto však žádný zákon nedopadne na Komunistickou stranu Čech a Moravy, která nadále zůstává nedílnou součástí politické scény, a dokonce slaví volební úspěchy. Právní stát v České republice tímto krokem nejen selhává ve své úloze ochránce demokratických hodnot, ale také se vysmívá do tváře našim předkům, kteří po desetiletí trpěli, přicházeli o svobodu a umírali v důsledku komunistické diktatury.