Kolem 8:00 byl úsek částečně zprůjezdněn, zhruba v 9:30 byl provoz obnoven v plném rozsahu, řekla ČTK mluvčí krajské policie v Hradci Králové Lucie Konečná. Podle informací mluvčí středočeské záchranné služby Moniky Novákové se zranili tři lidé.

"Podle prvotních informací zřejmě šlo o nedobrždění. Na místě byly provedeny orientační dechové zkoušky na alkohol, které měly negativní výsledek. Okolnosti nehody a přesnou příčinu nehody policie vyšetřuje," řekla dopoledne ČTK Konečná.

Dálnice byla podle informací Národního dopravního informačního centra (NDIC) neprůjezdná mezi výjezdem 62 na Chlumec nad Cidlinou a výjezdem 50 na Dobšice.

Dva lidé záchranáři převezli s lehčími zraněními do kolínské nemocnice, jednoho člověka se středně těžkým zraněním do Vinohradské nemocnice, uvedla Nováková.

Nehoda se stala v místě, které se opravuje. Ve středu se tam srazila dvě nákladní auta, nikdo se nezranil, provoz stál zhruba dvě hodiny. Stavbaři od konce dubna opravují osmikilometrový úsek D11 mezi 44. a 52. kilometrem. Pracuje se v obou jízdních pásech za provozu, práce by měly trvat do konce května. Pro řidiče je nyní uzavřen opravovaný úsek levého pásu na Hradec Králové, jezdí se proto v opačném jízdním pásu ve směru na Prahu.