V největším krkonošském středisku Špindlerův Mlýn měli lyžaři o víkendu k dispozici zhruba 13 kilometrů upravených sjezdovek. V provozu byly čtyři lanovky. "Plánujeme postupně rozsah sjezdovek rozšířit, další uvedeme do provozu během týdne. Jsme příjemně překvapeni zájmem o lyžování, návštěvnost je na tuto část sezony docela vysoká," řekl ČTK vedoucí skiareálu ve Špindlerově Mlýně René Hroneš. Asi na hodinu se dnes po poledni kvůli poruše zastavila lanovka ve Svatém Petru, uvízlo na ní asi 130 lidí. Poté se je podařilo v nouzovém režimu svézt do stanice. Podle Hroneše je již závada opravená a lanovka v provozu.

V dalším krkonošském středisku SkiResortu Černá hora - Pec se o víkendu lyžovalo v areálech na Černé hoře, v Peci pod Sněžkou a v Malé Úpě, kde je zprovozněno celkem téměř 20 kilometrů sjezdovek. Pro běžecké lyžování jsou upravené trasy na Černé hoře a na Malé Úpě. "Do Pece pod Sněžkou a na Černou horu dorazilo v sobotu a v neděli téměř 7000 sjezdařů, běžkařů a výletníků, na Malou Úpu asi 1300," uvedla Zina Plchová ze SkiResortu.

V Orlických horách v Říčkách zahájili sezonu ve čtvrtek. K dispozici byly o víkendu více než čtyři kilometry sjezdovek, lanovka a s jednou výjimkou všechny vleky. "Návštěvnost o víkendu gradovala. Nebylo plno, ale jezdilo se bez čekacích dob a na poslední adventní víkend to považujeme za slušnou návštěvnost," řekl ČTK Petr Kánský ze Skicentra Říčky. Sněhové podmínky jsou podle něj velmi dobré, na svazích leží až 60 centimetrů sněhu. Spokojení jsou i provozovatelé horského resortu Dolní Morava pod Králickým Sněžníkem na Orlickoústecku. Nabízejí více než sedm z deseti kilometrů sjezdových tratí a zasněžují zbývající.

Šumavské středisko Zadov navštívilo o víkendu přes 1200 lidí, zpřístupněná je sjezdovka Kobyla, leží na ní přibližně 60 centimetrů sněhu. V následujících dnech by se lyžařům měla otevřít sjezdovka Můstek, kde se dnes celý den zasněžovalo. Nové Hutě, které musejí spoléhat na přírodní sníh, budou podle zástupce areálu Petra Vondraše přístupné zřejmě po Vánocích nebo Novém roce. Ve skiareálu Ski&Bike Špičák lyžovalo od pátku, kdy začala sezona, do dneška dohromady zhruba 1700 lidí. "Na úvod jde o velmi pěknou návštěvnost, jsme spokojeni. Nyní pracujeme na tom, abychom dosněžili další sjezdovku - rodinnou Spodní Šanci, kterou chceme otevřít 21. prosince," řekl ředitel areálu Vladimír Kasík. O víkendu se lyžovalo také na Samotách a Weissově louce.

Na jihu Čech má za sebou první víkend lyžování areál Lipno. "Sice mrzne, ale je nádherné počasí, sluníčko, dneska toho využilo asi 500 lyžařů, obdobně jako v sobotu," řekla za Skiareál Lipno Olga Kneiflová. Na Lipně je v provozu Dámská a Jezerní sjezdovka nebo Fox park.

První lyžaři se mohli o víkendu vydat na svahy i na Vysočině, prvními otevřenými sjezdovkami byly Čeřínek a Šacberk, kam přišlo o víkendu lyžovat několik stovek lidí, řekl jeho správce Pavel Havlíček. Nouzi o návštěvníky neměly ani středočeské areály, například v lyžařském areálu Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku si zahájení sezony nenechaly ujít stovky lidí, nejvíc jich dorazilo dnes, kolem 500. Poprvé v této sezoně se otevřela i střediska na Šibeničním vrchu u Mnichovic poblíž Prahy a v Kvasejovicích na Příbramsku. Naopak v Chotouni u Prahy se začne lyžovat až během týdne.

V Karlovarském kraji o víkendu lyžovalo nejvíc lidí na Klínovci, kde bylo podle webu areálu otevřeno pět z 32 sjezdovek a fungovaly tři z 18 lanovek a vleků. Podle Hany Hofmannové z klínoveckého skiareálu navštívilo středisko za pátek, sobotu a neděli zhruba 5600 lyžařů. V Krušných horách se lyžovalo i v Ústeckém kraji, rozjely se tam vleky ve ski areálu Zadní Telnice nedaleko Ústí nad Labem. Dětský vlek funguje od pátku také v areálu Klíny na Mostecku a v sobotu se rozjel v Bouřňáku na Teplicku.

Díky vydatnému sněžení byly zprovozněny další ski areály v Olomouckém a Zlínském kraji, lyžařské vleky se tam rozjely i v nižších polohách. Lyžařskou sezonu v pátek zahájila střediska v Karolince na Vsetínsku, na Trojáku u Rajnochovic na Kroměřížsku a ve Stupavě na Uherskohradišťsku. Na své si přišli i vyznavači běžeckého lyžování, kteří do čerstvých stop vyrazili v Jeseníkách či kopcích nad Olomoucí.