Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Hnutí ANO odstartovalo předvolební kampaň. Zveřejnilo její hlavní témata

Andrej Babiš (ANO)
Andrej Babiš (ANO)
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Při zahájení hlavní fáze kampaně ANO ve Zlíně uvedl předseda Andrej Babiš, že hlavními prioritami hnutí ve volbách do Evropského parlamentu jsou boj proti nelegální migraci, obrana suverenity a odpor proti Zelené dohodě, nazvané Green Deal. Hlavním heslem kampaně před červnovými volbami je "Česko pro tebe všecko".

Babiš dále zdůraznil, že hnutí ANO postavilo své tři hlavní priority do protikladu s politikou současné vlády.

Jednička kandidátky Klára Dostálová upozornila na 20 let od vstupu České republiky do Evropské unie, vyjadřuje však pochybnosti kvůli některým nedávným krokům EU a nástupu zelené ideologie.

Dostálová se zavázala k návratu zdravého selského rozumu do Evropy a k respektu vůči suverenitě České republiky a jejím občanům. Uvedla, že Evropu ovládla zelená ideologie, a lidé se v hlavách bruselských úředníků někam vypařili.

Na kandidátce ANO se umístili poslanec Jaroslav Bžoch na druhém místě, europoslanec Ondřej Knotek na třetím, europoslanec Martin Hlaváček na čtvrtém a jihlavská zastupitelka Jana Nagyová na pátém místě. 

Témata:  Hnutí ANO Eurovolby

Aktuálně se děje

21. května 2024 18:03

Fico musel na kontrolu. Poslanci odsoudili atentát na premiéra

Slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD), který zůstává v banskobystrické nemocnici, v úterý podstoupil další kontroly. Poslanci všech stran zastoupených v parlamentu zároveň schválili usnesení, jímž odsoudili atentát na Fica. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy