Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Karel Gott je jako Ježíš? Na kněze se snesla lavina kritiky

Lidé se přicházejí poklonit Karlu Gottovi na Žofín
Lidé se přicházejí poklonit Karlu Gottovi na Žofín
Foto: Petr Čepela / INCORP images

Polský římskokatolický kněz Zbigniew Czendlik složil u příležitosti zádušní mše za zesnulého Karla Gotta modlitbu. Díky ní se ale ocitl pod palbou kritiků. Nyní proto vysvětlil, jak to celé bylo.

Czendlik podle některých kritiků srovnával Karla Gotta s Ježíšem. Uvedl totiž, že lidem po jeho odchodu nastala tma po celé zemi, podobně jako tomu bylo v případě Ježíše Krista.

Jak upozornil Český rozhlas, díky svým slovům čelil nevraživosti části lidí. Někteří se domnívají, že pokud se rovnou nerouhal, pak se dopustil alespoň populismu a kýče.

To ale kněz popírá. "Rozhodně jsem neměl v úmyslu srovnávat Karla Gotta s Ježíšem. Během obřadu se však četlo evangelium, text z Nového zákona, který i sám často čtu na pohřbech. Popisuje Ježíšovu smrt a je to poeticky vyjádřený smutek, určitá bolest," řekl Českému rozhlasu.

"A musím říct, že když se český národ, potažmo celý svět, dozvěděl o smrti Karla Gotta, tak nastala trošku tma. Použil jsem tedy poetický příměr," dodal kněz. 

Témata:  Karel Gott život

Aktuálně se děje

23. května 2024 14:46

Norsko uzavře hranice ruským turistům

Norská vláda od 29. května zavede dodatečná omezení vstupu pro občany Ruska, kteří cestují do Norska za turistikou nebo "jinými nepodstatnými účely". Informace byla zveřejněna ve středu na webových stránkách kabinetu, jak uvádí agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy