Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Metro C na Florenci nebude stavět několik dní. Zavádí se náhradní doprava

Ve stanici Florenc probíhají opravy. (10.3.2025) Fotogalerie +4
Ve stanici Florenc probíhají opravy. (10.3.2025)
Foto: X / Dopravní podnik hl. m. Prahy

Stanice Florenc na lince metra C bude uzavřená několik dní, informoval dopravní podnik během pondělního dopoledne. Zavedl proto náhradní tramvajovou linku mezi stanicemi Florenc a Hlavní nádraží.

Stanice je uzavřena už od nedělního podvečera kvůli havárii vodovodu, která způsobila průsak vody do stanice. "Nyní odkrýváme podhledy ve stanici, aby voda, která tam nyní je, vytekla, a kontrolujeme protipožární ochranu," uvedl podnik na sociální síti X. Na webu pak informoval, že obnovení provozu předpokládá v řádu několika dnů. 

Vstup a výstup ve stanici Florenc na lince C je dočasně uzavřen, vlaky pouze projíždějí. Na lince B je stejnojmenná stanice v provozu bez omezení.  

"Pro vstup/výstup na/z linku/y C, prosíme, využijte nejbližší stanici C - Hlavní nádraží v dosahu povrchové dopravy (tramvajových linek 3, 5, 8, 9, 15, 24 a 26) s přestupem mezi jednotlivými spoji v zastávkách Bílá labuť, Masarykovo nádraží, resp. Jindřišská," vyzývá podnik cestující. 

Od dnešních 8:40 je v denním provozu obousměrně zavedena náhradní tramvajová doprava XC v úseku Florenc - Masarykovo nádraží - Hlavní nádraží. Linka jezdí v intervalu cca 15 až 20 minut. V úseku Vltavská - Florenc lze využít i tramvajové linky 12 a 14 s možností přestupu na linku XC. 

Témata:  metro

Související

Aktuálně se děje

18. ledna 2026 11:17

Další Turkův skandál? Povečeřel s Muradovem, tvrdí, že o jeho vyhoštění nevěděl

Filip Turek, čerstvě jmenovaný vládní zmocněnec a kandidát na ministra za Motoristy, se ocitl pod palbou kritiky kvůli společné večeři se zápasníkem MMA Makhmudem Muradovem. Na schůzce, které se účastnil i Patrik Nacher (ANO), vznikla fotografie, jež vyvolala poprask především kvůli Muradovovým potížím s českými úřady. Zápasník, známý i jako bývalý partner zpěvačky Moniky Bagárové, totiž čelí rozhodnutí o vyhoštění z České republiky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy