reklama

Více než 8400 dávek vakcín podala Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně, přes 2400 Vojenská nemocnice Brno, přes tisícovku vakcín daly shodně nemocnice ve Znojmě, Břeclavi a Kyjově, ale také Masarykův onkologický ústav v Brně. Další dávky podaly i Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje nebo další nemocnice jako například Hodonín, Hustopeče, Vyškov nebo Úrazová nemocnice a Nemocnice Milosrdných bratří v Brně.

Nejvíce očkovaných lidí je ve věku 80 a více let, kteří tvoří pětinu očkovaných. Desetinu tvoří lidé ve věku od 45 do 49 let a další desetinu lidé ve věku 40 až 44 let. Očkování kromě seniorů nad 80 let, kteří se registrují v systému, podstoupili i zdravotníci, policisté, hasiči, ale také senioři v domovech, kam vyjíždějí mobilní týmy.

Očkovací místa jsou v nemocnicích, na brněnském výstavišti je očkovací centrum v záložní nemocnici, která vznikla pro pacienty s koronavirem v případě naplnění kapacit v nemocnicích. Zatím ale nebylo hospitalizací potřeba, a proto prostor funguje jako očkovací centrum. Další velkokapacitní centrum je ve Znojmě a připravuje se i na dalších místech jako například v Břeclavi, Hodoníně nebo Blansku. Problémem je ale nyní podle hejtmana Jana Grolicha (KDU-ČSL) nedostatek vakcín.

reklama