Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na návštěvu Zelenského v Praze se připravovala i policie

Policie ČR, ilustrační foto
Policie ČR, ilustrační foto
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Při zajištění bezpečnosti ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v Praze se česká policie angažuje v jednom z největších opatření, které kdy podnikla. Policisté to uvedli na twitteru.

Mimořádná bezpečnostní opatření zahrnují účast policistů z více než deseti oddělení. Policisté dnes večer na twitteru ale dodali, že nemají žádné informace o potenciálním ohrožení návštěvy.

Kvůli návštěvě ukrajinského prezidenta a jeho delegace přijala policie mimořádná bezpečnostní opatření. "Svým rozsahem se jedná o jedno z největších opatření, na kterém jsme se kdy podíleli a v tuto chvíli nemáme žádné informace o jeho jakémkoliv potenciálním narušení," uvedla policie.

Bezpečnostní opatření zahrnuje účast policistů z více než deseti oddělení. Návštěva Zelenského v Česku ale zatím probíhá v poklidu. Letadlo české vlády s ukrajinským prezidentem přistálo v Praze krátce před 20:00 a ukrajinská hlava státu es už setkala s prezidentem Petrem Pavlem.

Témata:  Volodymyr Zelenskyj Policie ČR

Související

Aktuálně se děje

6. února 2026 21:00

6. února 2026 9:11

David Prachař s novou partnerkou v televizi. Tady byste ho asi nečekali

Český šoubyznys už letos zasáhla zpráva o rozpadu jednoho hvězdného manželství. Konkrétně se rozešly cesty Davida Prachaře a jeho ženy Lindy Rybové. Známý herec začal být vzápětí spojován s kolegyní Sarah Haváčovou. Dvojice se dokonce v těchto dnech společně objevila v televizi. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Petr Pavel a Andrej Babiš se setkali na novoročním obědě. (7.1.2026)

Prezident Pavel půjde příští týden na policii

Prezident Petr Pavel se chystá k důležitému kroku v aktuální kauze kolem SMS zpráv, které obdržel jeho poradce Petr Kolář. Jak hlava státu potvrdila v pátečním rozhovoru pro Radiožurnál, pravděpodobně již příští týden zamíří na policii, aby v celé věci podala vysvětlení. Kriminalisté se případem začali zabývat poté, co prezident upozornil na nestandardní komunikaci ze strany ministra zahraničí a předsedy hnutí Motoristé sobě Petra Macinky.