Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na návštěvu Zelenského v Praze se připravovala i policie

Policie ČR, ilustrační foto
Policie ČR, ilustrační foto
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Při zajištění bezpečnosti ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v Praze se česká policie angažuje v jednom z největších opatření, které kdy podnikla. Policisté to uvedli na twitteru.

Mimořádná bezpečnostní opatření zahrnují účast policistů z více než deseti oddělení. Policisté dnes večer na twitteru ale dodali, že nemají žádné informace o potenciálním ohrožení návštěvy.

Kvůli návštěvě ukrajinského prezidenta a jeho delegace přijala policie mimořádná bezpečnostní opatření. "Svým rozsahem se jedná o jedno z největších opatření, na kterém jsme se kdy podíleli a v tuto chvíli nemáme žádné informace o jeho jakémkoliv potenciálním narušení," uvedla policie.

Bezpečnostní opatření zahrnuje účast policistů z více než deseti oddělení. Návštěva Zelenského v Česku ale zatím probíhá v poklidu. Letadlo české vlády s ukrajinským prezidentem přistálo v Praze krátce před 20:00 a ukrajinská hlava státu es už setkala s prezidentem Petrem Pavlem.

Témata:  Volodymyr Zelenskyj Policie ČR

Související

Aktuálně se děje

9:11

O Bidenově rozhodnutí nevěděl ani jeho syn. O odchodu z kandidatury informoval jen dva lidi

Oznámení o odchodu amerického prezidenta Joea Bidena z kandidatury za znovuzvolení pracovníky Bílého domu šokovalo. Ještě několik minut před zveřejněním jeho rozhodnutí o něm věděli pouze tři lidé – sám prezident a jeho dva poradci. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy