Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Slapech se potopila plachetnice, na palubě byly i čtyři děti

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Na Slapské přehradě poblíž obce Nebřich na Benešovsku se v pondělí večer převrátila plachetnice, poříční policie zachránila čtyři dospělé a čtyři děti, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Jaroslav Gabriel. Plavidlo zůstalo v hloubce 40 až 50 metrů. Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové se nyní řeší, zda se vrak lodi bude vyzvedávat, nebo zda již ve vodě zůstane.

Událost byla nahlášena v pondělí před 20:00. Plachetnice se podle mluvčího převrátila uprostřed vodní nádrže, kolem plavali lidé. Hasiči k případu poslali tři profesionální a jednu dobrovolnou jednotku, na místo zamířila také policie a vodní záchranná služba.

"Jako první tam dorazila poříční policie, která všechny lidi naložila na palubu a převezla na pravý břeh k hotelu Laguna," uvedl Gabriel.

6. července 2020, 19.56, Vodní nádrž Slapy, 99. říční km (BN)Profesionální hasiči ze stanic Dobříš, Jílové a Příbram a dobrovolná jednotka z Chotilska vyjížděli společně s Vodní záchrannou službou ČČK Slapy a Policií ČR k potopené plachetnici uprostřed slapské nádrže. pic.twitter.com/sxJWPl9smT

— HZS ScK (@HZS_ScK) July 7, 2020

Loď neměla pomocný motor, a tak nebylo nutné zajišťovat případný únik ropných látek. Zástupci poříčního oddělení se kvůli vraku lodi chtějí sejít se specialistou. Na schůzce, která se uskuteční ve středu, se budou domlouvat na dalším postupu. Podle Suchánkové je možné, že potápěči nakonec vrak vyzvedávat nebudou. Neunikají z něj žádné kapaliny ani nepřekáží plavebnímu provozu.

Témata:  lodní nehody přehrady život

Aktuálně se děje

23. června 2024 19:37

Jurečka chce zvýšení platů ve veřejném sektoru až o deset procent

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) plánuje na úterní schůzce tripartity navrhnout zvýšení platů ve veřejném sektoru od září pro tzv. první skupinu, do které patří úředníci, pracovníci v kultuře, technici, nepedagogičtí zaměstnanci ve školství a zaměstnanci ve státní službě. Navrhované zvýšení se pohybuje mezi sedmi a deseti procenty. Jurečka to uvedl v pořadu Otázky Václava Moravce na České televizi.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy