reklama

"Formalita to není nikdy. Žádný závod, když to vezmu sportovní terminologií, není formalitou a žádný správný sportovec nikdy neřekne, že už má vyhráno a naopak zmobilizuje všechny síly, aby skutečně do té cílové rovinky doběhl. Já tam ale bez té podpory hlasů a voličů nedoběhnu, tak moc prosím, aby mě podpořili," řekla Němcová poté, co bylo jasné, že s Hamplem do druhého kola postoupí.

Už předtím Němcová uvedla, že je z podpory voličů nadšená. "Jsem přesvědčena, že je to zejména díky tomu, že jsme předvedli, že se umíme domluvit, že čtyři subjekty - ODS, TOP 09, STAN a také Liberálně ekologická strana (LES) - se domluvily, a vyslaly mě do té soutěže," řekla novinářům po příchodu do volebního štábu.

"Děkuji všem občanům, že přišli k volbám, přišli ve velkém počtu i navzdory té situaci, která kolem nás je. Také si vážím soutěže, která proběhla mezi všemi kandidáty, považuji ji za férovou a myslím, že jsme v tomto volebním obvodu předvedli, že se umíme bavit tak, abychom podpořili důvěru občanů, že politická kultura může stoupnout a že to prospívá jak diskusi mezi občany, tak mezi politiky," dodala Němcová.

Pokud by ve volbách zvítězila, byla by pro Němcovou nejdůležitějším úkolem obrana ústavního pořádku, demokratických hodnot a svobody. "Zároveň jsou oblasti, kterým jsem se věnovala i ve Sněmovně, kultura, média, oblast drobných živnostníků a podnikatelů a jejich podpory, protože ti to mají teď také velmi těžké," doplnila Němcová.

To, že ve svém obvodu stála proti Hamplovi, Němcová za tříštění sil opozice nepovažuje. "Cítila jsem, že to občané neberou jako nějaké tříštění hlasů mezi námi, že si prostě vybírají tak, jak to je všude jinde. Nejsme jediný obvod, kde stáli podobní kandidáti proti sobě. Každý volič použije svá vlastní kritéria a podle nich volí," uzavřela Němcová.

reklama