Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Neštěstí: Blesk zasáhl chlapce v Opavě, dalších osm lidí zranil

Záchranná služba, ilustrační fotografie
Záchranná služba, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

V Opavě v pátek odpoledne během fotbalového tréninku zasáhl chlapce blesk. Chlapec utrpěl srdeční zástavu a popáleniny, přičemž byl převezen do nemocnice ve vážném, ale stabilizovaném stavu. Kromě něj byli zraněni i další chlapci a jeden dospělý. O incidentu informovala mluvčí moravskoslezských záchranářů Jana Šedovičová.

Událost byla nahlášena na dispečink záchranné služby několik minut před pátou hodinou odpoledne. Svědci zavolali z Opavy a oznámili, že blesk uhodil chlapce přímo při tréninku. Chlapec zůstal v bezvědomí, uvedl server Novinky.

Na místo byla okamžitě vyslána lékařská posádka a také vrtulník z Ostravy. První záchranáři dorazili na místo neštěstí do pěti minut od přijetí výzvy. Mezitím operátorka tísňové linky poskytovala instrukce k provedení nepřímé srdeční masáže.

Lékař na místě intuboval chlapce a napojil ho na přístroj pro řízenou ventilaci. Po použití defibrilátoru se ve čtvrté minutě resuscitace podařilo obnovit srdeční činnost. Chlapec byl následně převezen do Fakultní nemocnice Ostrava.

Kromě něj záchranáři ošetřovali sedm dalších chlapců a jednoho dospělého. Tito lidé měli zdravotní problémy interního charakteru a byli rozvezeni do nemocnic v Opavě, Krnově a Ostravě. Všichni byli mimo ohrožení života. Na místě byla také přítomná intervenční pracovnice krajského intervenčního týmu, která poskytovala psychickou pomoc kamarádům zasaženého chlapce. 

Témata:  Moravskoslezský kraj blesk Zdravotnická záchranná služba

Související

Aktuálně se děje

12. září 2025 9:29

Richard Krajčo přiznal vážný problém. Ohrožuje jeho veřejné vystupování

Richard Krajčo přiznal poměrně vážný problém, který ohrožuje jeho veřejné vystupování. Dobrou zprávou pro fanoušky kapely Kryštof a jeho hereckých výkonů je, že se ho snaží řešit. Není to ale tak jednoduché. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Praha, ilustrační fotografie.

Komentář

Z Česka a Prahy zvláště se stal skanzen, vyšší budovu má i Brno. Změna je na obzoru

Z České republiky, a Prahy zvláště, se stává jakýsi skanzen. V první padesátce žebříčku nejvyšších budov zemí Visegrádské čtyřky má Česko jen dvě zastoupení. A to brněnskou AZ Tower na 39. místě a pražskou City Tower na 42. místě. Žebříčku dominují Poláci s bezmála čtyřiceti zastoupeními; výrazně vyšší budovu, než jsou ty české nejvyšší, ovšem mají také Slováci a Maďaři.