Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Okamura nadále zůstává předsedou opozičního hnutí SPD

Tomio Okamura
Tomio Okamura
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Tomio Okamura zůstane nadále předsedou opozičního hnutí SPD poté, co na celostátní konferenci získal 195 hlasů z 216 odevzdaných hlasů. Neměl žádného protikandidáta. Tuto informaci oznámil šéf volební komise Tomáš Doležal na konferenci. Delegáti budou ještě volit zbývající čtyři členy předsednictva, a výsledky budou oznámeny před 17:00.

Podle Doležala získal Okamura 88 procent hlasů. Celkem bylo vydáno 223 lístků, z nichž 216 bylo odevzdáno, z toho byl jeden neplatný. Okamura získal podporu od 195 hlasujících. Bude vést hnutí další tři roky, přičemž pro zvolení v prvním kole stačilo 168 hlasů.

Okamura vyjádřil vděk za důvěru a podporu, považuje to za silný mandát k prosazování programu hnutí a úspěchu ve volbách.

Kromě Okamury tvoří pětičlenné předsednictvo dosavadní místopředseda SPD Radim Fiala, poslanci Radek Rozvoral a Radovan Vích a europoslanec Ivan David. Všichni kandidují. Místopředsedu pak vedení vybere ze svého středu.

Na začátku konference Fiala vyhlásil dvacetiminutovou lhůtu pro případné nominace na členy vedení, odmítl však tvrzení o předem připravených kandidátech. Hnutí připravilo na volbu několik volebních lístků v různých barvách.

Témata:  Tomio Okamura

Aktuálně se děje

25. května 2024 11:19

Borrell: EU si musí vybrat, jestli podpoří instituce prosazující právní stát, nebo Izrael

Evropská unie si bude muset vybrat mezi podporou mezinárodních institucí prosazujících zásady právního státu a podporou Izraele, prohlásil šéf evropské diplomacie Josep Borrell. Reagoval na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který Izraeli nařídil okamžité zastavení vojenské operace ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Češi se probojovali do finále MS v hokeji

Mimořádná zpráva

Češi sedmi brankami dokonale rozložili dosud suverénní Švédy a zahrají si doma na MS o zlato

Pokud byl plán svěřenců kouče Radima Rulíka pro semifinále se Švédy nenechat nic náhodě, tak to splnili měrou vrchovatou. Od začátku do konce totiž si šli za jasným cílem, nedat soupeři ani čichnout a dojít tak do vytouženého finále. Svými dvěma brankami režírovali toto neuvěřitelné tažení za vítězstvím jak David Kubalík, tak Lukáš Sedlák, přičemž nejvíc kanadských bodů zaznamenala Nečasova formace, přičemž sám Nečas zaznamenal hned čtyři z nich. A samozřejmě přispěl stále klidně chytající Lukáš Dostál.