Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Po úniku chemikálií v Plzni dva lidé zemřeli, lidé nemají větrat

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Radek Sycha, EuroZprávy.cz

Po dnešním úniku chemikálií v Plzni Skvrňanech zemřeli dva lidé, další dva jsou ve velmi vážném stavu. ČTK to dnes řekla Jana Šimůnková z plzeňské fakultní nemocnice. Podle hasičů chemikálie na bázi síry unikly ve vysokých koncentracích v Plzni-Skvrňanech v areálu firmy, která se zabývá zpracováním tekutých průmyslových kalů.

Únik látek zasáhl sedm lidí, tři odešli z objektu sami, čtyři další zdravotníci resuscitovali a ve vážném stavu převezli do nemocnice. Dva lidé pak zemřeli. Plyny unikly uvnitř budovy v areálu firmy.

Obyvatelé v okolí ohroženi nejsou, přesto jim hasiči preventivně doporučili, aby nevětrali, řekl mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.

"Do FN Plzeň byly přivezeny čtyři osoby v souvislosti s únikem jedovatých látek. Dva pacienti bohužel zemřeli. Další dva pacienti jsou nyní v intenzivní péči a jejich zdravotní stav je velmi vážný," uvedla Šimůnková. Zasažení byli muži ve věku 40 až 60 let.

Policejní mluvčí Michaela Raindlová řekla, že kvůli neštěstí je obousměrně zavřená Vejprnická ulice od křižovatky s ulicí Domažlická po křižovatku s ulici Křimická.

Témata:  Plzeň

Související

Aktuálně se děje

13. února 2026 9:10

Neznámá žena v lese u Říčan. Policie našla tělo, totožnost zesnulé nezná

Středočeští kriminalisté se již od uplynulého víkendu zabývají úmrtím ženy u Říčan. Tělo se našlo v lese, bez dokladů a osobních věcí. Policisté se obrátili na veřejnost s výzvou o pomoc se stanovením totožnosti zesnulé. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Petr Pavel

Společně za Ukrajinu. Lidé se v Praze opět sejdou na podporu napadené země

Prezident Petr Pavel, bývalý hokejový brankář Dominik Hašek, filmařka Agnieszka Holland, to jsou někteří ze zástupců českých a evropských veřejných osobností, které vystoupí 21. února od 15 hodin na pražském Staroměstském náměstí na shromáždění Společně za Ukrajinu. Na podporu země ve válce a spravedlivého míru vystoupí také matky Čechů, kteří padli v boji za svobodu Ukrajiny, zástupci a zástupkyně ukrajinské občanské společnosti i dětský pěvecký sbor. V minulých letech se ho zúčastnily desítky tisíc lidí a patřilo mezi největší na světě.