Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie na dálnici D5 střílela při pronásledování řidiče pod vlivem drog

Policie ČR, ilustrační fotografie.
Policie ČR, ilustrační fotografie.
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Policisté z dálničního oddělení v Rudné u Prahy dnes ráno na dálnici D5 pronásledovali řidiče osobního auta, který na sebe upozornil neobvyklou jízdou zčásti v odstavném pruhu. Devětadvacetiletý muž nereagoval na výzvy k zastavení ani na varovný výstřel a policistům ujel přes pole.

Vrtulník však jeho vůz vypátral a policisté muže zadrželi. Ukázalo se, že má zakázáno řízení a za volant usedl pod vlivem drog, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Muž podle ní před policisty ujížděl na exit 34 ve směru na Žebrák a pak na Točník. Dál jel přes pole a na čas se pozemní hlídce ztratil. Vrtulník ale jeho vůz vypátral v obci Točník a řidiče policisté zatkli na nedaleké autobusové zastávce.

Podle Richterové měl muž pozitivní test na látku THC a amfetamin. Také měl zákaz řízení do roku 2024 za jízdu pod vlivem drog. Zadržený muž skončil v policejní cele, dodala mluvčí.

Témata:  Policie ČR dálnice D5

Aktuálně se děje

27. května 2024 21:54

Varšava zakročí proti ruským diplomatům v Polsku. Rusko reaguje

Polsko omezí ruským diplomatům pohyb na svém území, uvedl šéf polské diplomacie Radoslaw Sikorski. Varšava tak podle jeho slov reaguje na zapojení Ruska do hybridní války proti Evropské unii. Moskva reagovala slovy, že jde o další projev rusofobie, která údajně panuje v Polsku. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy