Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie na Vysočině zadržela čtyři migranty, zřejmě ze Sýrie a Alžírska

Policie ČR kontroluje řidiče
Policie ČR kontroluje řidiče
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Policie z Vysočiny zadržela v uplynulých dnech čtyři migranty, dva na Pelhřimovsku, dva u dálnice po té, co na dálničním odpočívadle na 137. kilometru ve směru na Prahu opustili kamion. Cizinci byli nejspíš ze Sýrie a Alžírska, čeká je vyhoštění. Novináře o tom dnes informovala policejní mluvčí Dana Čírtková. Jeli ukryti na podvozku kamionu, který směřoval z Turecka do Německa.

Cizinci zadržení na dálnici D1 byli zřejmě bratři, obyvatelé Sýrie. Vystoupili z nákladního auta, které směřovalo z Turecka do Německa.

"Po ověření totožnosti a provedených služebních úkonech za přítomnosti tlumočníka jsme jednomu z cizinců vydali rozhodnutí o povinnosti opustit území členských států Evropské unie, včetně vydání výjezdního příkazu s platností do 5. listopadu 2021. Poté byl cizinec propuštěn ze zajištění," uvedla Čírtková.

Druhý má také povinnost opustit EU, protože ale před tím požádal o azyl v Rumunsku, bude se řešit jeho návrat do Rumunska. Do té doby bude v Zařízení pro cizince Vyšní Lhoty v Moravskoslezském kraji.

Muži zadržení u Starého Pelhřimova u sebe neměli žádné doklady, podle mluvčí utekli pravděpodobně z Alžírska. Uvedli, že se do úkrytu v podvozku kamionu dostali v Maďarsku a chtěli do Rakouska.

"S oběma cizinci jsme za účasti tlumočníka vedli správní řízení o jejich vyhoštění a oba byli následně zajištěni a umístěni do Zařízení pro zajištěné cizince ve Vyšních Lhotách," uvedla Čírtková.

Loni policie na Vysočině zadržela uprchlíky v 29 případech, v některých najednou několik desítek lidí. V roce 2019 bylo stejných zásahů 18.

Témata:  Policie ČR Vysočina uprchlíci

Související

Aktuálně se děje

15. února 2026 17:11

15. února 2026 5:00

Počasí příští týden: Zima se s Českem ještě nerozloučila

Příští týden přinese do České republiky proměnlivé zimní počasí s častými srážkami a kolísáním teplot. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Václav Klaus

Klaus o hádce Macinky: Pokud by se s Clintonovou a Sikorskim nestřetl, zklamal by mě

Bývalý prezident Václav Klaus se v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS zastal současného ministra zahraničí Petra Macinky (Motoristé). Podle Klause je prakticky nemožné, aby se politik s Macinkovými pravicovými názory nepohádal s lidmi jako Hillary Clintonová nebo polský ministr zahraničí Radosław Sikorski. Pokud by k takovému střetu na Mnichovské bezpečnostní konferenci nedošlo, Macinka by prý Klause velmi zklamal.