reklama

Policejní kontroly jsou na 44 místech na hranicích Chebska a Sokolovska. "Od pátečního do dnešního rána nebyly na kontrolních stanovištích žádné větší problémy s dopravou. Nárazově se tvořily krátké kolony například na dálnici D6, ale v tomto případě šlo o zdržení pouze v několika minutách. Vozidla jsou na stanovištích odbavována průběžně. Občané tyto kontroly respektují a prozatím nedošlo k žádnému narušení veřejného pořádku," uvedla policejní mluvčí.

Kolony se netvoří ani na hranici s Německem, kde od dnešní půlnoci platí kvůli vysokému výskytu mutací koronaviru v České republice zpřísněná opatření pro vjezd do zemí SRN.

Při kontrolách policisté zjistili i jiné prohřešky. "Během sobotního dne zjistili policisté při kontrolách na stanovištích 31letého muže v celostátním pátrání, po kterém na žádost Okresního soudu v Sokolově bylo vyhlášeno pátrání z důvodu zjištění pobytu. Dále zjistili jeden trestný čin, a to maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Ve večerních hodinách na stanovišti na dálnici D6 mezi okresy Karlovy Vary a Sokolov kontrolovali policisté 37letého muže, který řídil osobní vozidlo i přes vyslovený platný zákaz řízení, který mu uložil Okresní soud v Chomutově," uvedla mluvčí.

reklama