Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie pátrá po 13leté školačce Ivaně Novákové z Liberce, žádá o pomoc

Policie ČR, ilustrační fotografie.
Policie ČR, ilustrační fotografie.
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Policie pátrá po třináctileté Ivaně Novákové z Liberce. V pátek se nevrátila ze školy v nedaleké Chrastavě a rodina má o děvče obavy, protože má sklony k sebepoškozování. Policie žádá veřejnost o pomoc, veškeré poznatky k pohybu dívky lze sdělit policistům na bezplatnou tísňovou linku 158 nebo na kterékoliv policejní služebně.

Uvedla to na webu krajská policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

Pohřešování dcery oznámil v pátek policii otec. "Dívka téhož dne nepřišla ze školy v Chrastavě domů. Po 13. hodině psala otci sms, že omylem nastoupila do vlaku, který jede z Chrastavy na druhou stranu, směr Hrádek nad Nisou. Od té doby přestala komunikovat," popsala událost policejní mluvčí. Veškerá opatření, která policie v souvislosti s jejím vypátráním doposud udělala, prověrky v rodině, u známých, v nemocnicích, na nádražích a na místech možného výskytu, byla zatím podle Šrýtrové neúspěšná.

Dívka se zatím domů nevrátila, ani o sobě nepodala zprávu. Hledaná je štíhlé 165 až 168 centimetrů vysoké postavy. Má dlouhé černé vlasy a vypadá na 14 až 15 let. Špatně vyslovuje, koktá. Má tetování na předloktí, na pravém má datum narození otce, na levém tři srdíčka. "Byla oblečena do černých tepláků a mikiny, na sobě měla zelený bomber, zevnitř oranžový, černorůžové sportovní boty Adidas," doplnila Šrýtrová. Dívka s sebou měla fialový sportovní batoh s červeným nápisem Nike, na pravé ruce náramek se zlatou barvou. Děvče u sebe nemá podle policie žádnou finanční hotovost.

Témata:  Policie ČR pohřešované osoby

Aktuálně se děje

27. srpna 2026 17:53

Pravda o odcházení Hany Zagorové. Všichni věděli, že už nic nenatočí

Česko si v tomto týdnu opět připomnělo legendární Hanu Zagorovou. Ve středu uplynuly čtyři roky od jejího úmrtí, bylo jí 75 let. To ještě není tak vysoký věk, takže není divu, že slavná zpěvačka opravdu nechtěla odcházet na druhý břeh. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy