Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Porucha zastavila metro na lince B. Lidé musí využít náhradní dopravu

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Metro na lince B přestalo ve středu odpoledne jezdit mezi stanicemi Florenc a Nové Butovice. Důvodem je porucha. Dopravní podnik zavedl v postiženém úseku náhradní autobusovou dopravu. Zatím není jasné, kdy se situaci podaří vyřešit. 

Provoz linky B mezi zmíněnými stanicemi se zastavil krátce před 16. hodinou kvůli poruše zabezpečovacího zařízení ve stanici Smíchovské nádraží. V úsecích Florenc - Černý Most a Nové Butovice - Zličín je provoz metra zachován.

Dopravní podnik doporučuje cestujícím, aby v úseku Florenc - Anděl využili povrchovou dopravu, zejména tramvajové spoje. Mezi stanicemi Anděl a Nové Butovice je postupně zaváděna náhradní autobusová linka XB. 

Provoz metra bude omezen také v úvodu prázdnin, kdy je od soboty 29. června do středy 3. července naplánována výluka na lince C v úseku Pražského povstání – Háje z důvodu opravy trati.

V denním provozu budou zavedeny náhradní autobusové linky XC v trase Pražského povstání – Pankrác – Budějovická – Brumlovka (pouze ve směru na Háje) – Kačerov (pouze směr Háje) – Roztyly – Dědinova – Chodov – Jarníkova – Opatov – Mikulova – Háje a 800 v trase Vyšehrad – Pražského povstání (pouze směr Jižní Město) – Na Veselí (pouze směr Vyšehrad) – Chodovec – Chodovská tvrz – Litochlebské náměstí – Bachova – Mikulova – Hněvkovského – Modrá škola – Háje – Horčičkova – Jižní Město.

Témata:  metro MHD Praha

Aktuálně se děje

18. července 2024 13:01

Žijeme v době hluboké úzkosti. Mladí nemají na bydlení, varuje von der Leyenová

Ve svém hodinovém projevu před europoslanci zdůraznila dosavadní předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, že současná doba je poznamenána hlubokou úzkostí. Upozornil na to server Politico

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy