Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pošta se chystá zdražovat. Víme, za co všechno si lidé připlatí

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Depositphotos

Častí uživatelé služeb České pošty by měli zpozornět. Státní podnik totiž od dubna chystá zdražení, které se bude týkat doporučených i cenných psaní či zásilek. Ceny za některé služby se navíc zvyšovaly už od ledna. 

Na nový ceník České pošty upozornil web TN.cz s tím, že ceny se změní od 1. dubna, tedy už za necelý měsíc. Doporučená psaní zdraží ze 77 na 83 korun, o šest korun se zvýší poplatek za odeslání cenných psaní z 82 na 88 korun.

Podle nového ceníku budou o šest korun dražší i firemní doporučená psaní. Více zaplatí lidé i při odesílání cenných zásilek, například u velikosti S stoupne cena ze 129 na 131 korun. O dvě koruny vzroste cena i u ostatních velikostí M, L a XL. 

Pošta zdražila některé služby už od ledna. Na Nový rok se zvýšil poplatek za platby SIPO o dvě až šest korun. Dražší je kvůli konci osvobození od daně z přidané hodnoty i poplatek za zaplacení v hotovosti na přepážce a placení doručovateli. Zdražilo i doručení důchodu poštou do místa bydliště na 94 korun. 

Zvýšení poštovního poplatku za výplatu důchodu v hotovosti se nicméně nevztahuje na lidi, jimž byl důchod přiznán před 1. lednem 2010 a od 31. prosince 2009 jim nepřetržitě trvá nárok na alespoň jeden důchod. 

Témata:  Česká pošta pošťáci pošta

Související

Aktuálně se děje

2. března 2026 14:06

Krainová se znovu ozvala z Dubaje. Svět nepotřebuje víc zloby, vzkazuje

Načasování se úplně nepovedlo. Simona Krainová se o víkendu, kdy ve Spojených arabských emirátech došlo k výbuchům, rozhodla poreferovat o realitním trhu v Dubaji, kde se lidé také báli o život. Modelka se stala terčem posměchu i kritiky. Jak reagovala?

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy