Při incidentu zasahovala i zásahová jednotka, později případ převzali kriminalisté z 1. oddělení, kteří se zabývají nejzávažnějšími trestnými činy.

"Pyrotechnik svou práci na místě skončil a provoz v okolí byl obnoven. Jeden z mužů zůstává omezen na osobní svobodě a převzali si ho kriminalisté z 1. oddělení. U druhého nebylo zjištěno žádné protiprávní jednání, a mohl se tak vrátit domů," informovali pozdě odpoledne policisté.

Chlapec byl podle mluvčí pražské záchranné služby Jany Poštové celou dobu při vědomí. "Na místo jsme vyslali záchrannou lékařskou posádku a inspektora. Zajistili jsme žilní vstup, podali léky na bolest a doplnili tekutiny," řekla ČTK. K charakteru střelného zranění se podrobněji nevyjádřila.

Podle serveru Novinky.cz se střelba stala v parku ve Slévačské ulici a na místě bylo více dětí.

Slévačská ulice spojuje Hloubětín a Kyje. Letos se v ní 22. října stala vražda, podle policistů tam v bytě šestnáctiletý hoch usmrtil o tři roky staršího mladíka. Sám skončil vážně zraněný v nemocnici. Další případ vraždy ve Slévačské ulici, tentokrát ve stadiu pokusu, začal dnes řešit pražský městský soud. Incident se stal na ubytovně Areál Hloubětín, podle obžaloby tam žena napadla svého druha.

K případu střelby vyjížděli pražští policisté a záchranáři i v pondělí, kdy se před úřadem vlády zastřelil čtyřiasedmdesátiletý muž. Informace k okolnostem události včetně motivu zatím policie nezveřejnila.