Besedy s policisty se podle informací ČTK zúčastnilo 12 předškoláků, součástí byla i ukázka rozložení a složení zbraně. Zbraň policistovi vystřelila po přednášce.

Policie se za chybu kolegy veřejně omluvila a přijala opatření, aby se podobný incident v budoucnu již nestal. Policejní mluvčí Miluše Zajícová ČTK upřesnila, že se událost stala dnes dopoledne, bližší informace nechce policie do vyšetření sdělovat. Podle informací ČTK šlo o zkušeného a spolehlivého policistu.

"Během besedy v mateřské škole na Přerovsku došlo při manipulaci se služební zbraní k náhodnému výstřelu. I přesto, že nebyl nikdo zraněn, začal se událostí okamžitě zabývat příslušný odbor vnitřní kontroly," uvedla policie. Událostí se zabývá také krajský policejní ředitel Tomáš Landsfeld.

O incidentu byli informováni také zástupci města včetně primátora Petra Vrány, který událost projednal s ředitelem policejního Územního odboru Přerov Martinem Crhou, uvedlo město na svých stránkách. "Je to politovánihodná situace, naštěstí se nikomu nic nestalo," řekl ČTK přerovský radní pro školství Michal Zácha (ODS).

reklama