reklama

Besedy s policisty se podle informací ČTK zúčastnilo 12 předškoláků, součástí byla i ukázka rozložení a složení zbraně. Zbraň policistovi vystřelila po přednášce.

Policie se za chybu kolegy veřejně omluvila a přijala opatření, aby se podobný incident v budoucnu již nestal. Policejní mluvčí Miluše Zajícová ČTK upřesnila, že se událost stala dnes dopoledne, bližší informace nechce policie do vyšetření sdělovat. Podle informací ČTK šlo o zkušeného a spolehlivého policistu.

"Během besedy v mateřské škole na Přerovsku došlo při manipulaci se služební zbraní k náhodnému výstřelu. I přesto, že nebyl nikdo zraněn, začal se událostí okamžitě zabývat příslušný odbor vnitřní kontroly," uvedla policie. Událostí se zabývá také krajský policejní ředitel Tomáš Landsfeld.

O incidentu byli informováni také zástupci města včetně primátora Petra Vrány, který událost projednal s ředitelem policejního Územního odboru Přerov Martinem Crhou, uvedlo město na svých stránkách. "Je to politovánihodná situace, naštěstí se nikomu nic nestalo," řekl ČTK přerovský radní pro školství Michal Zácha (ODS).