Policisté budou vyslýchat svědky a prověřovat, zda trať byla vzhledem k typu akce dostatečně zajištěná a jakým způsobem byla vyčleněná místa pro diváky. Těch bylo na místě přibližně 600.

Záchranná služba na místo vyjížděla kolem 13:00. "Osoba utrpěla zranění neslučitelná se životem. Lékař konstatoval smrt," uvedla mluvčí středočeských záchranářů Monika Nováková.

Mistrovství ČR nákladních vozidel v extrémním terénu, tzv. Truck Trial, bylo v pískovně v Černuci plánované na dnešek a neděli. Ředitel závodů Bohumil Báša ČTK po neštěstí řekl, že pro dnešní den byly závody ukončeny. Později pořadatelé podle policie uvedli, že ani v neděli nebudou závody pokračovat. K okolnostem neštěstí se ředitel nevyjádřil.

Závody nákladních vozidel v extrémním terénu se v Černuci konají pravidelně už řadu let. Tamní pískovna je místem s velmi rozmanitými nerovnostmi, svahy a případnými bahnitými částmi. Soutěží se účastní speciálně upravené vozy, které projíždějí vyčleněný úsek, což musí stihnout v časovém limitu. Kromě orientace v terénu se musí řidiči vypořádat s různými stoupáními a klesáními, která jsou tak výrazná, že hrozí převrácení vozu. Pravidla závodu jsou dostupná na webu akce.

reklama