reklama

Doprava do jednoho tubusu byla svedena už v sobotu po 22:30, kdy při přepravě nadměrného nákladu bylo poškozeno dopravní značení a technologické zařízení tunelu ve směru na Prahu. Dnes ráno tam havarovalo auto poté, co jeho řidič najel na retardér. "Následně zřejmě v důsledku velké rychlosti přeletěl přes oplocení, několikrát se s autem převrátil a vozidlo zůstalo zdemolované stát na horní části tunelu," uvedl na webu policie mluvčí Daniel Vítek. Zraněné snesli z ochozu tunelu k sanitce hasiči. Okolnosti nehody se podle Vítka dál vyšetřují. Havarované vozidlo již bylo z tunelu odstraněno.

Na D4 a D10 bourala v dešti osobní auta, cestující skončili v nemocnicích

Na dálnici D10 u Březiny na Mladoboleslavsku dnes v deštivém počasí havarovalo osobní auto, po nehodě skončilo na střeše. Dva lidé utrpěli zranění, dálnice byla ve směru na Prahu téměř hodinu zcela neprůjezdná. Podobná nehoda se stala také na D4 na Příbramsku. Řidič osobního auta na mokré vozovce nezvládl řízení, sjel z dálnice a narazil do stromu. I v tomto případě cestující skončili v péči záchranářů, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

První nehoda byla hlášena kolem 10:00 na 63. kilometru ve směru na Prahu. Jednačtyřicetiletá řidička podle mluvčí zřejmě nepřizpůsobila jízdu povaze vozovky a dostala smyk. Z nehody vyvázla bez zranění, její spolujezdkyni vrtulník přepravil do liberecké nemocnice. Zranění utrpělo i dítě, záchranáři ho převezli do nemocnice v Praze. Před 11:00 byl na D10 obnoven provoz jedním jízdním pruhem a po 14:00 byly následky nehody již zcela odstraněny.

Podobná nehoda se stala ve stejné době na 37. kilometru D4 ve směru na Prahu, podle serveru Blesk.cz tam havaroval tenista Jiří Veselý s rodinou. "Řidič pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy počasí, dostal smyk, vyjel z dálnice a narazil do stromu," řekla ČTK Richterová. V autě byla kromě řidiče ještě spolujezdkyně se dvěma malými dětmi. Nehoda se podle mluvčí obešla bez vážných následků, záchranáři přesto všechny převezli do příbramské nemocnice.

Při nehodě dvou aut u Karlových Varů zemřelo dítě a matka

Při tragické nehodě dvou osobních aut u Karlových Varů dnes zemřelo dítě a jeho matka. Další tři lidé se při střetu zranili, dva z nich převezl vrtulník do plzeňské nemocnice. Silnice číslo šest směrem na Prahu u střelnice je kvůli nehodě v obou směrech uzavřená, informoval dnes ČTK krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva. Podle serveru dopravniinfo.cz bude silnice uzavřena přibližně do 14:30.

Nehoda se stala v 10:25. Po střetu aut skončilo jedno z nich na střeše. Na místě zasahovalo pět posádek záchranné služby. Záchranáři aktivovali také leteckou záchrannou službu, která z místa převezla dvě zraněné do fakultní nemocnice v Plzni. Jednoho muže se středně těžkým zraněním převezli záchranáři pozemní cestou do Karlovarské krajské nemocnice.

"Záchranáři poskytli první pomoc také dvěma těžce zraněným osobám na místě, nezletilé dítě a matka, ti ale bohužel svým zraněním podlehli," řekl ČTK mluvčí krajské záchranné služby Radek Hes.

Podle mluvčího policie je silnice uzavřena kvůli přistání vrtulníku i kvůli vyšetřování nehody. Objízdná trasa pro osobní a autobusovou dopravu vede přes ulici Pražská. Pro nákladní dopravu objízdná trasa neplatí.

reklama