reklama

Fronta čekajících dosahovala před 17:00 podle zpravodaje ČTK na konec mostu Legií. Lidí přibývalo. "Řady fanoušků zhoustly," potvrdila mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová. Pořadatelé uvedli, že k 15:00 přišlo na Slovanský ostrov asi 19.000 lidí, o hodinu později jejich počet narostl zhruba o 2400, řekla Berníšková.

"Rozloučení jsem od rána sledovala v televizi, ale dostala jsem se na Žofín až odpoledne, protože můj šéf Gotta nemusí a nedal mi volno," řekla ČTK žena středních let.

Někteří lidé rozloučení uzpůsobili svůj program, i když se ho přímo neúčastnili. "Náš pan učitel byl dnes ve škole už před 06:30, protože se bál, že se kvůli fanouškům Gotta nedostane včas na vyučování," vyprávěl mamince žák nedaleké školy ve Vojtěšské ulici.

Gottovi fanoušci přinášejí k rakvi zesnulého zpěváka stále květiny. Na stupíncích u katafalku i stolech uprostřed místnosti připravených pro odkládání květinových darů jsou kytice naskládány do výšky na sebe. Všechny květy budou po skončení dnešního veřejného rozloučení ještě dva dny vystaveny na novém pietním místě v Kinského zahradě v Praze 5.

Další skromné vzpomínkové místo vzniklo u Nové scény Národního divadla, kde jsou vylepeny Gottovy fotografie, hořící svíčky a jsou tam položeny květiny.

Karel Gott zemřel 1. října před půlnocí ve věku 80 let. Léčil se s akutní leukemií.

Rodina, přátelé a další hosté se s ním rozloučí v sobotu v katedrále sv. Víta na Pražském hradě, kde kardinál Dominik Duka bude od 11:00 sloužit za zpěváka zádušní mši.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama