Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Senát umožnil roční odklad fungování Nejvyššího stavebního úřadu

Senát ČR
Senát ČR
Foto: Senat.cz **www.senat.cz**

Senát umožnil roční odklad fungování Nejvyššího stavebního úřadu a krajských stavebních úřadů. Tyto státní úřady by měly podle loni přijatého stavebního zákona začít fungovat v polovině příštího roku a nahradit nynější obecní stavební úřady.

Vládní koalice chce část obecních stavebních úřadů další novelou zachovat, což se dnes stalo předmětem kritiky některých senátorů.

Horní komora novelu stavebního zákona přímo neschválila, chyběly k tomu dva hlasy. Senátoři měli pochybnosti o tom, zda se odklad dostatečně promítne i do navazujících norem. Kritikům také vadilo to, že novela odkládá vznik Nejvyššího stavebního úřadu, který právně vznikl už na začátku roku.

Zamítnutí ani úpravy novely žádný člen horní komory nenavrhoval. Novelu tak ve shodě s ústavou dostane k podpisu prezident po uplynutí měsíční lhůty, kterou horní komora na projednávání zákonů má, v daném případě po 22. červnu.

Témata:  Senát Parlamentu České republiky

Související

Aktuálně se děje

16. července 2026 16:09

Příčina smrti Sama Neilla odhalena. Herec podlehl poměrně běžnému onemocnění

Manažer zesnulého novozélandského herce Sama Neilla, jehož asi nejvíce proslavila role v kultovním filmu Jurský park, odhalil příčinu smrti klienta. Neill podlehl poměrně běžné nemoci. Bylo mu 78 let. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy