Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Silné bouřky omezily dodávku elektrické energie, tisíce domácností bez proudu

Bouřky, ilustrační fotografie
Bouřky, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Kvůli silným bouřkám eviduje k dnešnímu ránu distribuční firma eg.d ze skupiny E.ON 25 poruch na vedení vysokého napětí a přibližně 9000 domácností s omezením dodávek elektrické energie. Nejvíce jich je na jižní Moravě. ČTK o tom informoval mluvčí firmy Roman Šperňák.

"Nové poruchy postupně vymezujeme, dohledáváme a pracujeme na jejich odstranění. V Jihomoravském kraji je omezeno zhruba 4800 odběratelů. Složitá situace zůstává na Hodonínsku, kde bouřky způsobily výpadky už v pondělí večer," uvedl Šperňák.

Na Vysočině firma eviduje pět poruch na vedení vysokého napětí a omezeno je zhruba 600 domácností na Jihlavsku. Ve Zlínském kraji zaznamenala jednu poruchu na vedení vysokého napětí a zhruba 1600 domácností bez dodávek elektrické energie.

V Jihočeském kraji je aktuálně šest poruch na vedení vysokého napětí a zhruba 2000 odběratelů bez dodávek elektrické energie kolem Vyššího Brodu, Olšiny a Chyšek.

Témata:  bouřky elektřina

Související

Aktuálně se děje

8:25

Velký životní krok nové tváře Lucie. Viktor Dyk se tajně oženil

Radostnou novinkou z osobního života se pochlubil zpěvák Viktor Dyk, který se před časem stal novým frontmanem legendární Lucie. Je totiž opět ženatý. Od zásnub ke svatbě nabraly věci rychlý spád. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Zahájení poslední fáze kampaně koalice SPOLU

OBRAZEM: Spolu zahájila horkou fázi předvolební kampaně

Koalice SPOLU zahájila poslední fázi kampaně před volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, které proběhnou 3. a 4. října. Lídři koalice zdůrazňují, že i přes tvrzení opozice je Česká republika úspěšnou zemí, které se daří ekonomicky, a je jen na voličích, zda tento trend bude pokračovat. Jejich program slibuje pevné ukotvení země na Západě, funkční stát a investice do obrany a infrastruktury.