reklama

Šlachta se na jižní Moravě narodil. Na jeho první drive-in debatu přijela stovka aut. Naplánované má další dvě podobné akce, jednu v Praze a o druhé jedná v Ostravě. Zhruba na 50 místech po celé zemi mohou lidé podpořit Šlachtovo hnutí podpisem, aby se mohlo zúčastnit voleb.

Šlachtovi posílali lidé otázky přes internet. K přijetí eura uvedl, že na něj není vhodná doba. "Buďme rádi, že máme českou korunu a že odolává," uvedl. Podle jeho hnutí by se přijetím eura zúžila pro ČR vyjednávací pozice a země by přijala závazky za další státy s eurem.

Otázky směřovaly i na Babiše. "Je pro mě jedno velké zklamání. Ze slibů, které byly, jako například boj proti korupci, nezůstalo nic," uvedl Šlachta. ČTK řekl, že není pravda, že by měl spolupracovat s bývalým místopředsedou hnutí ANO a bývalým primátorem Brna Petrem Vokřálem, který hnutí loni po sporech opustil. O možné spolupráci se v kuloárech spekulovalo. K případné spolupráci s politickými subjekty po volbách uvedl, že by nechtěl spolupracovat s extremistickými subjekty nebo takovými, které rozdělují společnost.

Šlachta uvedl, že hnutí u migrantů nepřistoupí na kvóty a je za tvrdý postih převaděčů. Dále je pro zeštíhlení státní zprávy a její digitalizaci. Řekl také, že chápe frustraci lidí kvůli opatřením v souvislosti s pandemií koronaviru, na druhé straně ale podle něj není dobré pořádat demonstrace.

Šlachta osm let řídil protimafiánský úřad policie od ledna 2008, kdy nahradil Jana Kubiceho, do června 2016. Podílel se na zásahu, který vedl k pádu kabinetu Petra Nečase (ODS). Později působil u celníků, kde předloni skončil.

reklama