reklama

To, co vypadalo jako pohádkový sen, se proměnilo v tragédii. Firma Clever Monitor spolupracovala s BMW, studiem Walt Disney nebo NASA. O peníze, slávu ani úspěch neměl Hakouš nouzi. A rodinný život mu také fungoval. Měl manželku a roční dcerku. Přesto si před několika dny vzal život.

Jak se totiž ukazuje, ne vše bylo tak růžové, jak původně vypadalo. Clever Monitor neplatil zaměstnancům ani dodavatelům, do insolvenčního řízení se přihlásily desítky subjektů, a navíc byly některé skvěle vypadající reference vymyšlené, tvrdí server info.cz.

Ačkoliv firma otvírala pobočky po celém světě, rok co rok se dostávala do stále větší ztráty. Údajně měla napůjčováno přes 68 milionů korun. A začala padat trestní oznámení.

"V únoru se Clever Monitor rozhodl vstoupit na trh firemních dluhopisů. Jejich emise činila objem 100 milionů korun a navíc byly nekryté. V květnu tak bylo proti firmě zahájeno insolvenční řízení. A to na návrh bývalých zaměstnanců, kteří se dožadovali nevyplacených mezd," tvrdí server.

Hakoš navíc údajně téměř vůbec nespolupracoval a firma skončila na dně. Na účtech v bance zůstalo jen 201 korun. Podle serveru Info.cz se Lukáš Hakoš proto rozhodl spáchat sebevraždu. Nechal po sobě manželku Helenu a roční dcerku Emily.

reklama