Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Speed Marathon: Policie za pátek eviduje tisíce přestupků

Policie ČR, ilustrační foto
Policie ČR, ilustrační foto
Foto: Roman Veselý / INCORP images

Během pátečního celostátního bezpečnostního opatření dopravní policie zaznamenala celkem 2166 dopravních přestupků. Nejčastějším prohřeškem bylo překročení nejvyšší povolené rychlosti, což tvořilo téměř tři čtvrtiny všech dokumentovaných přestupků. 

Pokuty za tyto přestupky dosáhly více než 3,5 milionu korun, uvedla na webu mluvčí policejního prezidia Hana Rubášová.

Do celorepublikové akce Speed Marathon se 19. dubna zapojilo 727 policistů, kteří za 24 hodin provedli kontroly téměř 4700 vozidel. I přes předchozí informování a zveřejnění seznamu sledovaných úseků policie zaznamenala 1578 případů porušení rychlostních limitů.

Další dopravní přestupky byly méně časté. V přibližně 160 případech policisté odhalili technické nedostatky vozidel a ve 107 případech řidiči telefonovali za jízdy. Dále bylo zjištěno, že 54 řidičů neprovádělo platbu dálničního poplatku a 19 osob bylo přistiženo při požívání zakázaných látek.

Celkem byly uděleny pokuty ve výši 3 555 200 korun. "V současné době probíhá vyhodnocení celé akce a na základě analýz provedených v různých lokalitách se policie zaměří i v budoucnu na nejproblematičtější místa," uvedla Rubášová. 

Témata:  Policie ČR

Aktuálně se děje

25. května 2024 11:19

Borrell: EU si musí vybrat, jestli podpoří instituce prosazující právní stát, nebo Izrael

Evropská unie si bude muset vybrat mezi podporou mezinárodních institucí prosazujících zásady právního státu a podporou Izraele, prohlásil šéf evropské diplomacie Josep Borrell. Reagoval na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který Izraeli nařídil okamžité zastavení vojenské operace ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Češi se probojovali do finále MS v hokeji

Mimořádná zpráva

Češi sedmi brankami dokonale rozložili dosud suverénní Švédy a zahrají si doma na MS o zlato

Pokud byl plán svěřenců kouče Radima Rulíka pro semifinále se Švédy nenechat nic náhodě, tak to splnili měrou vrchovatou. Od začátku do konce totiž si šli za jasným cílem, nedat soupeři ani čichnout a dojít tak do vytouženého finále. Svými dvěma brankami režírovali toto neuvěřitelné tažení za vítězstvím jak David Kubalík, tak Lukáš Sedlák, přičemž nejvíc kanadských bodů zaznamenala Nečasova formace, přičemž sám Nečas zaznamenal hned čtyři z nich. A samozřejmě přispěl stále klidně chytající Lukáš Dostál.