reklama

Dnes v noci okolo 3. hodiny ráno byl podle informací serveru aktu.cz převezen do střešovické nemocnice hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Mělo k tomu dojít za asistence policie, neboť byl podle serveru údajně opilý a agresivní.

"Podle dostupných informací měl nadýchat okolo dvou promile alkoholu v dechu. K převozu do nemocnice došlo po té, co měl Ovčáček využít služeb pražského taxikáře, který když Ovčáčka dovezl do Holešovic do Dělnické ulice zjistil, že hradní mluvčí nereaguje na výzvy k opuštění taxíku," uvedl server.

Na místo dorazili policisté, kteří zjistili, že muž je silně pod vlivem alkoholu. Následně byla přivolaná záchranná služba, která mluvčího převezla do nemocnice s drobným poraněním na vyšetření.

Podle serveru Ovčáček záchranářům nadával a údajně se je dokonce snažil v sanitce napadnout. Taxikáři navíc mluvčí prý dluží 350 korun za odvoz. Řidič taxislužby se přitom měl pokusit Ovčáčkovi pomoci. Tvrdí, že viděl, jak se opilý mluvčí válí na zemi. 

Ovčáček následně informace o incidentu potvrdil. "Chci se všem omluvit –⁠ záchranářům, policistům i panu taxikáři –⁠ za to, co se stalo. Bylo to výjimečné selhání, kterého mi je nesmírně líto. Prosím o odpuštění," řekl serveru CNN Prima News.

"V uplynulých týdnech, měsících jsem zažíval období velkého tlaku. Pan prezident byl v nemocnici, byly zde různé dramatické okolnosti kolem sestavení vlády a bylo to hodně náročné období, které jsem v životě ještě asi nezažil," dodal.

Podle něj došlo k výjimečné situaci, která mu je nesmírně líto, a mrzí jej, protože určitě mnoho lidí zklamal, podle svých slov například své blízké a spolupracovníky. Přiznal, že tím mohl ublížit i prezidentovi.