Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Úder blesku u zámku v Liberci zranil 18 lidí. Na místě zasahovali záchranáři

Záchranné složky zasahují v Liberci po úderu blesku do stromu. (2.6.2024) Fotogalerie +3
Záchranné složky zasahují v Liberci po úderu blesku do stromu. (2.6.2024)
Foto: Policie ČR

Zraněné si vyžádal v neděli odpoledne úder blesku během bouřky v zámeckém parku v libereckých Vratislavicích. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Zdravotníci pečují ve třech nemocnicích o 18 pacientů, uvedla policie po ukončení zásahu.

Podle informací uvedených webem iDnes.cz se zranilo nejméně pět dětí, přičemž pět zraněných osob muselo být resuscitováno. Liberecká nemocnice přechodně aktivovala traumaplán druhého stupně.

O incidentu jako první informovala kolem půl páté odpoledne policie, podle které utrpělo zranění 15 lidí. "Na místě aktuálně zajišťujeme plynulý průjezd sanitních vozidel a poskytujeme své krizové interventy," uvedli strážci zákona na sociální síti X.

Podle hasičů udeřil blesk do stromu v zámeckém parku ve Vratislavicích ve chvíli, kdy se pod ním nacházeli lidé. "Asistujeme záchranné službě s transportem zraněných osob a poskytováním předlékařské péče," sdělili hasiči.

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) dnes varoval před bouřkami, které mohou být ojediněle i silné, na většině území. Nad Českem se totiž nachází vlhký a instabilní vzduch. V bouřkách může spadnout kolem 30 milimetrů srážek, hrozí také krupobití.

Témata:  bouřky Liberec Liberecký kraj

Aktuálně se děje

23. června 2024 12:46

Prezident Pavel apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy