Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Líbeznicích u Prahy opět vyhrála volby ODS, Kupka bude nadále zastupitelem

Martin Kupka
Martin Kupka
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

V Líbeznicích u Prahy opět vyhrála volby ODS. Ministr dopravy Martin Kupka (ODS), který zde byl léta starostou, bude nadále zastupitelem. Jako starosta rezignoval po nástupu do ministerské funkce. Nyní kandidoval ze třetího místa, lídrem byl nynější starosta Jan Havlíček. V patnáctičlenném zastupitelstvu získala ODS téměř se 70 procenty hlasů 11 mandátů a SNK pro Líbeznice s 30 procenty čtyři mandáty.

Havlíček dnes ČTK řekl, že nadále by ve vedení obce chtěl spolu s místostarostou Michalem Doubravou pokračovat. Kupka by měl být neuvolněným členem obecní rady, avšak plán ještě musí schválit zastupitelé. "Uvidíme po ustavujícím jednání zastupitelstva," dodal Havlíček.

Kupka Líbeznice vedl od roku 2010. Mandát obhájil i ve volbách v letech 2014 a 2018. Na funkci rezignoval na konci loňského roku kvůli časové náročnosti práce ministra, zůstal však členem obecní rady.

Líbeznice mají přibližně 3000 obyvatel. V minulých komunálních volbách zde kandidáti zvolení za ODS získali 12 mandátů, zbylé tři mandáty patří Sdružení nezávislých kandidátů Za Líbeznice.

Témata:  Martin Kupka

Aktuálně se děje

23. června 2024 12:46

Prezident Pavel apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy