Čtyři zranění byli z nemocnice propuštěni do domácího léčení, z toho byl jeden popálený a tři se nadýchali kouře. "Jeden popálený zůstává v péči nemocnice," řekla ČTK Semrádová.

Na místě zasahovala jednotka hasičů společnosti Synthesia, která také zraněné předlékařsky ošetřila. Informace o počtu a vážnosti zranění se lišily. Podle mluvčího Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleše Malého zdravotníci ošetřili dva muže, kteří měli lehká zranění na horní polovině těla. Odvezli je pak do pardubické nemocnice. Generální ředitel Synthesie Josef Liška měl informace o jednom popáleném, čtyři zaměstnanci byli podle něj preventivně odvezeni do nemocnice kvůli možné intoxikaci jedovatými plyny.

Policie je na místě a prověřuje okolnosti celé události, bližší informace dnes nevydá, uvedla mluvčí krajské policie Dita Holečková.

Škoda podle ředitele firmy zřejmě nebude vysoká. "Předpokládám, že nepůjde o nic velkého a na náš celkový chod firmy to nebude mít vliv. Vedle možnosti spalovat uhlí je i možnost využívat i zemní plyn, takže nepředpokládáme zásadní dopad na provoz teplárny," řekl ČTK Liška.