Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ve věku nedožitých 64 let zemřela Helena Bambasová

Helena Bambasová
Helena Bambasová
Foto: ČTK/Profimedia

Ve věku nedožitých 64 let zemřela legenda české diplomatické sféry, někdejší velvyslankyně v Nizozemsku, Maďarsku a na Kypru a exnáměstkyně ministra zahraničí Helena Bambasová.

"S hlubokým zármutkem si dovolujeme oznámit smutnou zprávu o úmrtí naší dlouholeté kolegyně a významné české diplomatky, velvyslankyně Ing. Heleny Bambasové," uvedlo na svém webu ministerstvo zahraničí.

Bambasová na ministerstvu pracovala přes třicet let a za svou bohatou diplomatickou kariéru zastávala řadu významných pozic v rámci ministerstva.

"Byla personální ředitelkou, vrchní ředitelkou pro mimoevropské země a první ženou na pozici první náměstkyně ministra zahraničních věcí. V letech 2001-2002 působila také jako výkonná ředitelka pražského summitu NATO, který rozhodl o velkém rozšíření Aliance o sedm zemí," uvedl resort.

Dodal, že zastávala i řadu významných pozic v zahraničí, kde byla českou velvyslankyní v Nizozemsku, Maďarsku či na Kypru. Příčina úmrtí slavné české diplomatky nebyla oznámena.

Témata:  Helena Bambasová úmrtí

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 18:30

Univerzita nesouhlasí s odložením případu střelby na FF UK

Univerzita Karlova (UK) v pondělí podá stížnost proti policejnímu usnesení o odložení případu tragického prosincového útoku v budově Filozofické fakulty. Při střelbě zemřelo 14 lidí.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy