Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vrah spisovatelky Monyové je na svobodě

Simona Monyová (17. března 1967 Brno – 3. srpna 2011 Brno), byla česká spisovatelka, zaměřující se především na romány pro ženy, pro které sbírala inspiraci ve vlastním životě. Její román Tchyně a uzený… se stal předlohou stejnojmenného televizního filmu režisérky Lenky Wimmerové.
Simona Monyová (17. března 1967 Brno – 3. srpna 2011 Brno), byla česká spisovatelka, zaměřující se především na romány pro ženy, pro které sbírala inspiraci ve vlastním životě. Její román Tchyně a uzený… se stal předlohou stejnojmenného televizního filmu režisérky Lenky Wimmerové.
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Bývalý manžel a vrah spisovatelky Simony Monyové, Boris Ingr, byl po 14 letech strávených ve vězení předčasně propuštěn. Soud ho odsoudil k 15 letům odnětí svobody, nicméně nyní je kvůli vážným zdravotním problémům na svobodě. O jeho stavu a prvních pocitech hovořil s reportérem TV Nova.

Při ranní cestě na vyšetření v brněnské fakultní nemocnici působil Ingr pohuble a chránil se slunečními brýlemi. Na otázku, zda je šťastný z propuštění, odpověděl, že je to velmi zkalené vážnými zdravotními problémy, se kterými se potýká. Dodal, že se chce v následujících dnech dát dohromady, což ovšem závisí na celkovém výsledku jeho léčby.

Boris Ingr podstupuje vyšetření na pneumoonkologické ambulanci. O předčasné propuštění žádal už pětkrát, avšak neuspěl. Podařilo se mu to až na šestý pokus. S překvapením poznamenal, že „zřejmě ze dne na den“ přestal být nebezpečný. Pro rodinu Simony Monyové je Ingrovo propuštění jako zlý sen. Její syn Dominik se vyjádřil, že je to nepotěšilo a byli překvapeni.

Rodina se stále obává, že by se něco podobného mohlo stát znovu, a nechtějí Borise Ingara nikdy vidět. Sám Ingr uvedl, že se s nimi vidět nechce a nebude je kontaktovat. Dodal, že se jim omluvil u soudu a že se nemusí bát, že by je jakkoli obtěžoval. V srpnu roku 2011 Ingr v afektu po hádce ubodal svou manželku. Zasáhl ji šesti ranami do břicha a hrudníku. Během jejich devítiletého manželství ji měl psychicky a fyzicky týrat. V době vraždy již žili odděleně a procházeli rozvodovým řízením. Do domu se vetřel pod záminkou návštěvy jejich společného syna.

Na otázku, zda lituje svého činu, Ingr odpověděl, že to již několikrát vyjádřil. Dominik Mony se nechal slyšet, že pro ně je tento čin neodpustitelný. „A jestli řekne, že je mu to líto, je to lepší, než když za 15 let nám to řekl jen na popud soudu, kdy mu vytýkali, že se nám za celou dobu neomluvil, tak se na nás otočil, řekl, že je mu to líto,“ řekl syn zavražděné spisovatelky.

Rodina tak má pochybnosti, zda byla omluva upřímná, nebo účelová. Odsouzený vrah nyní žije v Brně v bytě u svého známého a v následujících týdnech bude nadále podstupovat onkologickou léčbu.

Témata:  Simona Monyová

Související

Aktuálně se děje

15. srpna 2025 14:31

Pravda o zdraví Václava Neckáře. Zpěvákův bratr nechce lidem nic nalhávat

Jednou to už vypadalo, že veleúspěšná kariéra Václava Neckáře je u konce a zpěvák si bude užívat zaslouženého důchodu. On se ale v poslední době na pódia vrátil. Už u toho nicméně chybí jeho mladší bratr Jan, který se rozhodl otevřeně promluvit o zdravotním stavu staršího sourozence. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy