reklama

"Zpráva přichází v nejméně vhodnou dobu, ochrana veřejného zdraví je však na prvním místě," uvedl Vystrčil ke své nové karanténě. "V rizikovém kontaktu jsem sice nebyl a cítím se naprosto zdráv. Kvůli svému okolí však nechci nic podcenit. Do normálního režimu se vrátím, až v dostatečném časovém odstupu podstoupím test," dodal.

Vystrčil dnes po poledni vystoupil před novináři s tím, že inicioval jednání parlamentních frakcí kvůli verdiktu Ústavního soudu, který zrušil část volebního zákona. Jednání by se podle Vystrčila měla konat příští týden.

Na sklonku listopadu musel Vystrčil absolvovat kvůli karanténě formou videokonference jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO), které se týkalo možných úprav daňového balíčku.

V preventivní karanténě byl loni v říjnu také předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO), když byl na nemoc covid-19 pozitivně testován jeden z členů jeho rodiny. V dobrovolné karanténě byli někteří členové vlády včetně vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO). Koronavirem se nakazili vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček, ministr zemědělství Miroslav Toman, ministr zahraničí Tomáš Petříček (všichni ČSSD), ministr obrany Lubomír Metnar a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (oba za ANO).

reklama