reklama

Medaili od Vytrčila letos obdržel Dalibor Dědek, podnikatel a organizátor pomoci pro Ukrajinu. Je také spoluzakladatelem firmy Jablotron a založil iniciativu Dárek pro Putina, která pomáhá financovat obranu Ukrajiny.

Dalšími oceněnými byli Tomáš Halík, kněz, teolog a prezident České křesťanské akademie, Jindřich Štreit, dokumentární fotograf a pedagog, který se věnuje sociálním tématům ve svých projektech, Daniel Stach, moderátor a popularizátor vědy, Nikol Leitgeb (Štíbrová), herečka a influencerka nebo Dina Štěrbová, cestovatelka, horolezkyně, matematička a humanitární pracovnice.

Ocenění obdržela také Dagmar Kocmánková, spoluzakladatelka a ředitelka společnosti Nový Prostor, která pomáhá sociálně znevýhodněným lidem, Linda Šejdová a Tomáš Zahradník, zakladatelé firmy Snuggs, českého výrobce menstruačních kalhotek, představitelé českého startu-pu Sharry, či klavírista a skladatel Tomáš Kačo.

Ocenění převzali i Miloš Doležal, spisovatel, básník a dokumentarista, jehož básnická sbírka "Jana bude brzy sbírat lipový květ" byla knihou roku 2022, Anna Stejskalová, aktivistka a dobrovolnice a Jana Tichá, ředitelka Hvězdárny a planetária České Budějovice.