reklama

"Dle předběžného vyjádření znalce z oboru psychologie mohlo dojít následkem kolapsu jedné nebo dvou dívek ke spuštění sugestivní reakce ostatních osob a je možné, že tak byla vyvolána davová psychóza," uvedla Valtová.

Na základě výsledků dosud provedených laboratorních vyšetření krve a moči bylo vyloučeno, že by u studentů sokolovské střední školy šlo o intoxikaci. Rovněž byla vyloučena přítomnost alkoholu či jiných návykových látek.

"Lékaři se shodli na hyperventilaci způsobenou stresem," uvedla policejní mluvčí. Ve vzorcích vody odebrané krajskými hygieniky nebyla zjištěna přítomnost škodlivých látek. Rovněž byl požádán Český hydrometeorologický ústav o posouzení povětrnostních vlivů, kdy nebyla zjištěna žádná anomálie.

Záchranáři v pátek dopoledne ošetřili v Sokolově 20 žáků střední policejní školy v Komenského ulici. Studenti se účastnili před školou slavnostního ukončení školního roku a náhle začali kolabovat. Záchranná služba 17 žáků odvezla do nemocnic v Karlových Varech, Sokolova a Chebu. Většina byla ještě týž den propuštěna.

reklama