Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zemřel Michal Stiborek (†57). Někdejší ředitel IKEM podlehl těžké nemoci

Michal Stiborek
Michal Stiborek
Foto: IKEM

České zdravotnictví opustila výrazná osobnost. Ve věku 57 let zemřel Michal Stiborek, někdejší ředitel pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). Stiborek podlehl blíže nespecifikované nemoci. 

"S hlubokým zármutkem oznamujeme, že po těžké nemoci nás navždy opustil Ing. Michal Stiborek, MBA, bývalý ředitel IKEM, který zasvětil svých posledních 13 profesních let rozvoji Institutu klinické a experimentální medicíny," uvedl IKEM v pátek na webových stránkách.

Stiborek začal profesní kariéru mimo zdravotnictví. Nejprve působil v oblasti podnikového poradenství ve společnosti Ernst & Young, posléze zastával vedoucí pozice ve velkých obchodních firmách. V listopadu 2010 nastoupil do IKEM na pozice ekonomicko-provozního náměstka. V roce 2019 se stal ředitelem Institutu a ve funkci setrval do srpna 2023.

IKEM pod vedením Stiborka výrazně posílil ekonomickou stabilitu, což přispělo k rozvoji nových medicínských programů a technologií. Došlo také k významným investicím do modernizace péče – včetně výstavby nového pavilonu U, který rozšířil kapacity o desítky nových lůžek a moderní zázemí.

"Michal Stiborek byl známý svou pracovitostí a systematičností s jasnou vizí. Ač sám nebyl lékařem, svou prací pomáhal vytvořit podmínky pro péči, která dnes pomáhá zachraňovat a zlepšovat životy stovkám pacientů ročně. Odešel člověk, který za sebou zanechal viditelnou a smysluplnou stopu. Vzpomínejme na něj s úctou a respektem," dodal IKEM. 

Témata:  Michal Stiborek úmrtí IKEM

Aktuálně se děje

29. prosince 2025 18:31

Prezidentův šofér byl obžalován kvůli dopravní nehodě

Případ dopravní nehody člena prezidentské ochranky, který usedl za volant pod vlivem alkoholu, míří k soudu. Státní zastupitelství v Hradci Králové podalo obžalobu na Vojtěcha K., příslušníka Útvaru pro ochranu prezidenta ČR, který v únoru 2025 havaroval v obci Česká Čermná – tedy v místech, kde má prezident Petr Pavel chalupu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy