Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zemřel traktorový rekordman Martin Havelka. Bylo mu jen 46 let

Martin Havelka
Martin Havelka
Foto: www.zetor.cz

Martin Havelka ze Škrdlovic na Žďársku předváděl na svém modrém traktoru Zetor 25 úžasné kousky a propagoval tuto tradiční českou značku i v zahraničí. Ve čtvrtek 3. října podlehl zákeřné nemoci ve věku 46 let.

Martin Havelka si starý traktor, který stál pod hruškou, pořídil v roce 2010. Trochu s nadsázkou to spojoval s článkem o krizi středního věku.

„V článku psali, že na to pomáhá pořídit si velký dvouválec. Nikde však nebylo uvedeno, že to má být motorka,“ vtipkoval podle serveru Novinky před několika lety svým typickým humorem.

Technika byla součástí jeho života, zejména díky jeho firmě zaměřené na údržbu zeleně. Dříve závodil do vrchu na jednoosých frézách a roky se účastnil traktoriád na malotraktorech, kde vyhrával poháry.
 
 

Témata:  Martin Havelka

Aktuálně se děje

21. dubna 2026 8:32

Pokus o vraždu v Pardubicích. Žena napadla jinou, hrozí jí dlouhý pobyt za mřížemi

Až 18 let vězení hrozí ženě, kterou policisté obvinili z pokusu o vraždu jiné ženy. Případ se stal minulý týden, obviněná se k činu doznala. Starší ženu napadla pěstmi, kopy a také nožem. Napadená skončila v nemocnici. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy