Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ceny Český lev se budou udílet 4. března, večer bude moderovat Adela Banášová

Český lev
Český lev
Foto: ČFTA

Praha - Nominace na výroční ceny České filmové a televizní akademie (ČFTA) Český lev budou zveřejněny 18. ledna. Galavečer 24. ročníku odvysílá Česká televize 4. března 2017 z Dvořákovy síně pražského Rudolfina, večerem bude provázet slovenská moderátorka Adela Banášová.

Režie ceremoniálu se opět ujme Michael Čech. ČTK dnes o tom informovala výkonná ředitelka ČFTA Tereza Rychnovská.

Autorem nového vizuálu 24. Českého lva je studio Formaat. Grafický vizuál bude obdobně jako v minulých letech pracovat s vyobrazením lva na dně sošky, tentokrát ale v trojrozměrné úpravě.

Součástí Českých lvů zůstávají loni zavedené soutěžní kategorie v oblasti televizní tvorby. Tvůrci měli možnost získat ocenění za nejlepší televizní film nebo minisérii, nejlepší dramatický televizní seriál a nejlepší dokumentární televizní film nebo seriál.

Nejvíce Českých lvů - šest - získali na 23. ročníku Českého lva tvůrci filmu Kobry a užovky v čele s producenty Ondřejem Zimou a Janem Prušinovským, který byl i režisérem.

Témata:  Český lev Adéla Banášová

Související

Aktuálně se děje

4. dubna 2026 20:06

4. dubna 2026 17:36

Ornella Koktová propálila tajemství: Influencerka Charlotte Štiková je těhotná

Influencerka Charlotte Štiková prožívá zlomové období, které však doprovázejí rodinné rozepře. Mladá celebrita čeká svého prvního potomka, pravděpodobně se svým manželem Martinem Štefanem. Tuto radostnou novinku veřejnosti nepřímo potvrdila její starší sestra Ornella Koktová, která se rozhodla promluvit v reakci na neutichající spory s jejich matkou Monikou Binias.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Ceny Anděl, ilustrační fotografie.

Ceny Anděl představily vystupující napříč žánry i generacemi

S blížícím se datem konání 35. ročníku Cen Anděl Coca-Cola odhalují pořadatelé kompletní složení letošních vystupujících. Na pódiu pražského Výstaviště se 11. dubna představí nominovaní napříč žánry i věkovými kategoriemi – od Michala Prokopa a Framus Five, přes Lenny s Unique Quartetem, po Annet X nebo trio GUFRAU s Victorem Kalem a Rohonym. Večerem v hlavním vysílacím čase na ČT1 provedou Libor Bouček a Martin „Mikýř” Mikyska.